Przejdź do treści głównej

Wkładu własnego w PO KL nie będzie!

autor(ka): Cezary Grabowski
2011-11-08, 16:38
archiwalne
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wycofało się z propozycji wnoszenia wkładu własnego do projektów PO KL od 2012 roku - donosi Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Pomysł wkładu własnego wymaganego we wszystkich projektach konkursowych był krytykowany przez wiele podmiotów, zwłaszcza przez organizacje pozarządowe.

Przypomnijmy, że propozycja wkładu własnego pojawiła się w projekcie nowej wersji jednego z kluczowych dokumentów programu – Szczegółowego Opisu Priorytetów PO KL (SzOP PO KL).  Dokument ten poddano konsultacjom społecznym (poprzez zgłaszanie uwag drogą elektroniczną) i proponowany zapis znalazł się w ogniu krytyki. Podmioty, które komentowały propozycję MRR, w tym Federacja, zostały zaproszone na spotkanie konsultacyjne w Warszawie. Obok Federacji, jedynego reprezentanta projektodawców z województwa, w spotkaniu wzięło udział ok. 30 instytucji i organizacji. W cztery dni po spotkaniu do jego uczestników Aleksandra Dmitruk zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania EFS w MRR, rozesłała następującą decyzję Ministerstwa:

„Mając na względzie argumenty przedstawione przez przedstawicieli partnerów społecznych i beneficjentów programu, Instytucja Zarządzająca PO KL zdecydowała o odstąpieniu w bieżącym roku od wprowadzenia obowiązku wnoszenia wkładu własnego w zaproponowanych przez Instytucję Zarządzającą PO KL wysokościach. Niemniej jednak, mając na względzie konieczność zapewnienia funkcjonowania wspieranych ośrodków wychowania przedszkolnego i opieki nad dziećmi do lat 3 po zakończeniu realizacji projektu, co było przedmiotem negocjacji z Komisją Europejską w ramach przeglądu środokresowego, w opinii Instytucji Zarządzającej PO KL niezbędne jest pozostawienie obowiązku wnoszenia wkładu własnego  w ramach Poddziałania 9.1.1 oraz nowego Działania 1.5 w wysokości 15% wartości projektu. Będziemy jednak chcieli zastanowić się jeszcze nad możliwymi formami wnoszenia wkładu własnego w tych projektach.”

Więcej >>>

 


LOGO

Data wydarzenia: od 2011-11-08 do 2012-11-08
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz ej redakcja! co wy? ~jacek 08.11.2011, 09:17 przeciez to nie jest artykul, tylko jakis link. jak wylacza strone z tym linkiem to wiadomosci nie bedzie, a wygrywacie bogatym archiwum! ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy