Przejdź do treści głównej

Centrum dla organizacji pozarządowych w Budżecie Obywatelskim Kielc 2018!

autor(ka): Michał Piasecki
2018-09-25, 13:08
archiwalne
Kieleckie Forum Organizacji Pozarządowych złożyło 2 projekty do Budżetu Obywatelskiego pn. "Centrum Kieleckich Inicjatyw Obywatelskich" Zadanie duże: D010. Zadanie małe: M018. Poniżej opis zadania. Gorąco zachęcamy do głosowania na tą inicjatywę, która jest dla wszystkich organizacji i mieszkańców. Prosimy o przekazania dalej informacji. Głosowanie kończy się 1 Października 2018.

Głosować można na stronie www.budzetobywatelski.kielce.eu/glosowanie2018

Może głosować każdy kielczanin, który ukończył 16 rok życia

Regulamin głosowania:
www.budzetobywatelski.kielce.eu/WebEditCMS/WebEditCMSAdd/1400001002/file/1403251085.pdf

Zadanie przewiduje remont zewnętrzny (zadanie duże) i wewnętrzny (zadanie małe) budynku przy ulicy Zamkowej 4 na potrzeby centrum organizacji pozarządowych. Organizacje pozarządowe starają się o centrum przez ostatnie 2 lata. W tej dziedzinie współpracują z biurem organizacji pozarządowych Urzędu Miasta w Kielcach. Odbyły się wizyty studyjne wspólnie z urzędnikami w różnych miastach Polski, gdzie takie centra funkcjonują. Po analizie zasobów budynków miejskich, wybrano Zamkową 4, jako miejsce, gdzie taka inicjatywa może powstać. Centrum będzie prowadzone przez organizacje dla organizacji.

Ma to być miejsce aktywności obywatelskiej mieszkańców i wsparcia i inkubacji dla nowych organizacji. Każda organizacja pozarządowa zarejestrowana w Kielcach, będzie mogła skorzystać ze wsparcia Centrum. Biura i sala konferencyjna będą ogólnodostępne dla mieszkańców, ruchów miejskich, a także stowarzyszeń czy fundacji. W ramach remontu przewiduje się remont elewacji (malowanie lub termomodernizacja w zależności od zgody konserwatora zabytków), wymianę daszków nad drzwiami remont dachu, przewodów kominowych, ewentualną wymianę okien i drzwi, powstanie podjazdu dla osób z ograniczoną mobilnością lub windy, opaski wokół budynku i zagospodarowanie terenu wokół budynku. Dodatkowo część piwniczna zostanie zaadaptowana pod cele gastronomiczne, aby organizacje mogły w przyszłości prowadzić tam np. kawiarnie, która będzie współfinansowała działalność Centrum (np. przez spółdzielnie socjalną).

Centrum organizacji będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców Kielc. Odbywać się tu będą debaty, dyskusje i konsultacje społeczne oraz eventy na zewnątrz (wzgórze zamkowe, park Staszica).


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Budżet Obywatelski Kielc 2018
Miejsce: Kielce, Zamkowa 4, Kielce, woj. świętokrzyskie
Data wydarzenia: od 2018-09-25 do 2018-10-01
Organizator:

Stowarzyszenie "Homo Politicus"

Adres:

Świerkowa 27D, 25-208 Kielce, woj. SK

Tel.:

601 090 096

E-mail:

shp.kielce@gmail.com

Www:

http://homopoliticus.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje wspierające
  • wspieranie organizacji