Przejdź do treści głównej

100 tys. zł od Kulczyk Foundation na infrastrukturę, która pomaga. Umowy grantowe podpisane

autor(ka): Kulczyk Foundation
2018-09-10, 10:28
Uczestnicy spotkania w Pracowni Efektu Domina
Cztery organizacje otrzymały dofinansowanie projektów infrastrukturalnych w ramach 6. edycji Konkursu Grantowego organizowanego przez Kulczyk Foundation. 7 września w Pracowni Efektu Domina podpisano umowy o przekazanie grantu. Czterem zwycięskim projektom przyznano środki o łącznej wysokości 100 000 zł.

– W tej edycji Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation wybraliśmy projekty, które każdego dnia będą przynosić radość małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka, podopiecznym Domu Dziecka w Wyrozębach, młodym sportowcom z Klubu Szermierzy Warszawianka oraz walczącymi z uzależnieniami i bezdomnym w Nysie. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli poruszyć kolejne kostki domina – powiedziała Marta Schmude-Olczak, prokurent samoistny Kulczyk Foundation oraz przewodnicząca jury Konkursu Grantowego.

Infrastruktura, która pomaga

Podpisane dziś umowy o przekazanie grantów dotyczą czterech inwestycji:

  • Projekt „Ranczo Nadziei” jest realizowany w Nysie przez polski oddział międzynarodowego stowarzyszenia Fazenda de Esperanca. Celem przedsięwzięcia jest zagospodarowanie ogrodu i budowa szklarni, która będzie miejscem pracy osób wychodzących z uzależnień. W ciągu roku znajdzie w niej zajęcie nawet 40 osób wracających do normalnego życia po wyjściu z nałogów oraz bezdomnych. W imieniu stowarzyszenia umowę podpisał ojciec Tomasz Fleiszerowicz.
  • Fundacja Sportowe Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Podkowy Leśnej w ramach projektu „Rehabilitacja poprzez Sport” zagospodaruje teren przekazany przez Centrum Zdrowia Dziecka. W tym miejscu powstaje nowoczesne boisko piłkarskie, dzięki któremu setki dzieci przebywających miesiącami w szpitalu, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, będą mogły choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie. Umowę podpisali Katarzyna Jurkowska oraz Łukasz Budryk, reprezentujący zarząd fundacji.
  • Grant dla projektu „RAFAEL bardziej kolorowy” pomoże w zakończeniu trwającego od 2 lat remontu Domu Dziecka w Wyrozębach prowadzonego przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. 14 wychowanków domu dziecka jeszcze w tym roku wróci do przytulnego i ciepłego budynku. Umowę o przekazanie grantu podpisał ks. dr Łukasz Gołębiewski, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
  • Czwarty grant trafi do Klubu Szermierzy Warszawianka, który dzięki niemu będzie mógł kontynuować swoją działalność ukierunkowaną na propagowanie sportu i kształtowanie postaw młodych ludzi. Klub na uroczystości podpisania umów reprezentował mecenas Piotr Stocki.

Wszystkim wymienionym projektom jury konkursowe przyznało grant w maksymalnej wysokości 25 tys. zł.

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Grantowego

Wraz wyłonieniem zwycięzców 6. edycji Kulczyk Foundation ogłasza nabór wniosków do kolejnej, 7 edycji Konkursu Grantowego. Zasady i kryteria wyboru projektów nie ulegają zmianie. O przyznanie bezzwrotnej pomocy mogą ubiegać się tylko przedsięwzięcia infrastrukturalne.

Formularze aplikacyjne można składać do 31 grudnia 2018 r. Należy je wysyłać na adres: Kulczyk Foundation, ul. Krucza 24/26, 00-526 Warszawa z dopiskiem: "Konkurs Grantowy 2018/2" (decyduje data stempla pocztowego) lub pocztą elektroniczną na adres . Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej fundacji: www.kulczykfoundation.org.pl w zakładce GRANTY.

O Konkursie Grantowym Kulczyk Foundation

Konkurs Grantowy Kulczyk Foundation skierowany jest do organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni, instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego, szkół i przedszkoli. Granty mogą otrzymać wyłącznie projekty infrastrukturalne, które trwale zmieniają przestrzeń z korzyścią dla grup najbardziej potrzebujących. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

Konkurs organizowany jest od 2015 r. W sześciu rozstrzygniętych do tej pory edycjach jury konkursowe wyłoniło 26 laureatów. Dzięki bezzwrotnej pomocy udzielonej przez Kulczyk Foundation udało im się m.in. wyremontować pokój zabaw dla dzieci matek osadzonych w Zakładzie Karnym w Grudziądzu czy przebudować świetlicę dla bezdomnych matek i ich dzieci w Pomorskim Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR MARKOT w Gdańsku.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Kulczyk Foundation
Data wydarzenia: od 2018-09-10 do 2018-10-10
Organizator:

Kulczyk Foundation

Adres:

Krucza 24/26, 00-526 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 522 31 31

E-mail:

office@kulczykfoundation.org.pl

Www:

http://kulczykfoundation.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • sport, wypoczynek