Przejdź do treści głównej

Wyniki konkursu FIO Mazowsze Lokalnie 2018

autor(ka): Ewa Owczarek
2018-08-31, 15:29
użytkownik
Zmiana wizerunku „najgorszego” osiedla w Przasnyszu, wparcie rodziny w powiecie grodziskim i poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych w powiecie makowskim, to wnioski, które otrzymały najwyższą liczbę punktów w poszczególnych kategoriach tegorocznego konkursu FIO – Mazowsze Lokalnie. Łącznie dofinansowano 54 projekty na kwotę blisko 260 tys. Zł.

Praca przy organizacji tegorocznego konkursu była trudna, ponieważ skupiała się na dotarciu do tych terenów Mazowsza, gdzie do tej pory nie realizowane były projekty w ramach FIO – Mazowsze Lokalnie. Takie gminy nazwano białymi plamami. Ma to również swoje odzwierciedlenie w wynikach. Z tych obszarów do drugiego etapu zakwalifikowało się 38 wniosków, które nie odbiegały poziomem prezentacji, mimo braku doświadczenia.

Najwięcej punktów w tej grupie otrzymały projekty: „Kosowiacy razem, zdrowo i na sportowo” z Kosowa Lackiego i „Multimedia w ożywianiu kultury kurpiowskiej” w powiecie ostrołęckim. Projekt „Bądźmy zdrowi i sprawni” uzyskał najwięcej punków w całej ścieżce wsparcia grup samopomocowych.

Program FIO-Mazowsze Lokalnie adresowany jest do mieszkańców zarówno małych wsi, miasteczek i gmin oddalonych od miast, jak i np. dzielnic dużych metropolii, w tym Warszawy. Organizatorzy konkursu zauważają, że nie ważne jest skąd jesteś, ale ważne jest, co i z kim chcesz zrobić. Prace i zaangażowanie aktywnych mieszkańców widać było w trakcje prezentacji projektów. Niezmiernie miło jest spotkać się z ludźmi pełnymi energii, którzy działają lokalnie – mówi Edyta Jaczewska z Fundacji Fundusz Współpracy, członek komisji oceniającej. – Ich energia udziela się nam i daje dodatkową motywacje do działania. Widząc ich zaangażowanie wiemy, że projekty będą dobrze realizowane i zarażą swoją energia innych. Podczas Lokalnych Komisji Oceniających o swoich projektach opowiedziało ponad 120 grup, z czego 54 otrzymało dofinansowanie!

W tym roku po raz pierwszy, w trakcje prezentacji, członkowie komisji mieli szanse spotkać się z przedstawicielami organizacji ubiegającymi się o dofinansowanie w ramach ścieżki Rozwoju młodych organizacji. W ocenie wszystkich projektów wzięło łącznie udział prawie 40 ekspertów, przedstawicieli zarówno operatorów, jak i innych organizacji pozarządowych, samorządu lokalnego, mediów.

W tym roku do młodych organizacji i grup nieformalnych, dzięki programowi FIO – Mazowsze Lokalnie trafi blisko 260 000 zł. Wierzymy, że pieniądze te poprawiają jakość życia mieszkańców i wzmocnią ich wiarę we własne możliwości. Rozglądajcie się jeżdżąc mazowieckimi drogami i szukajcie tablic informujących o wsparciu przez program FIO, których jest coraz więcej.

Szczegółowe informacją o wynikach konkursu znajdują się na stronie www.mazowszelokalnie.pl, gdzie również zamieszczane będą relacje z realizowanych programów.

Konkurs FIO – Mazowsze Lokalnie realizowany jest w ramach projektu „Mazowsze Lokalnie uruchamia energię społeczną” i dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorami projektu są: Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundacja Fundusz Współpracy.

Dotychczas, tj. od 2014 roku, w ramach FIO – Mazowsze Lokalnie, dofinansowano już 646 projektów, przekazując na ich realizację ponad 2,8 mln zł.

Ewa Owczarek 725 022 233.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: FIO Mazowsze Lokalnie
Miejsce: Mazowsze, Rusałki 33, 05-827 Grodzisk Maz., woj. Mazowieckie
Organizator:

Stowarzyszenie Europa i MY

Adres:

Rusałki 33,

Organizator:

Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS

Adres:

Warecka 4/6, 00-040 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 624 02 80

E-mail:

boris@boris.org.pl

Www:

http://www.boris.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • organizacje wspierające
  • rozwój lokalny