Przejdź do treści głównej

Walczymy z niedożywieniem dzieci i młodzieży w Polsce. II edycja programu "Dzwonek na Obiad"

autor(ka): Fundacja Być Bardziej
2018-08-28, 13:17
Po raz kolejny rusza akcja „Dzwonek na obiad”, której celem jest dofinansowanie ciepłych posiłków dla uczniów. Zgłoszenia trwają do 5 października; decyduje kolejność wpływu wniosków.

Organizatorem programu jest Fundacja „Być Bardziej”. Stypendium obiadowe może otrzymać każdy uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły średniej dowolnego typu w Polsce, jeżeli miesięczny średni łączny dochód netto na jednego członka jego gospodarstwa domowego nie przekracza 1000 zł.

„Do tej pory stypendium przyznawaliśmy, gdy dochód netto w rodzinie nie przekraczał 800 zł. W tym roku po raz pierwszy obniżyliśmy to kryterium do 1000 zł. To ze względu na czynniki ekonomiczne, m.in. wyższą płacę minimalną” – wyjaśnia ks. Andrzej Sikorski, prezes fundacji.

Aby zgłosić udział dziecka, należy się zarejestrować, a potem zalogować na stronie dzwoneknaobiad.pl, wypełnić wniosek on-line i zgromadzić potrzebne dokumenty, potwierdzające dane z wniosku. 

„Do stypendium obiadowego zgłosić może każdy – dyrektor, wychowawca, ksiądz czy sąsiad, ale musi przy tym współpracować z rodzicami lub prawnymi opiekunami” – wskazuje ks. Sikorski. „Na ogół pedagog lub psycholog szkolny pomagają przejść przez internetowe procedury, bo wiele rodzin jest wykluczonych cyfrowo” - dodaje.Nabór do programu trwa do 5 października 2018 r. O przyznaniu stypendium decyduje kolejność zgłoszeń. 

W zeszłym roku w ramach akcji z pomocy fundacji skorzystało około 300 dzieci.

Akcję mogą wesprzeć indywidualni darczyńcy, kupując nawet pojedynczy obiad za pośrednictwem strony dzwoneknaobiad.pl. W finansowanie włączają się też szkoły, przeprowadzając zbiórkę pod hasłem „Grosz do grosza”; dochód przeznaczy jest na wykupienie kolejnych obiadów dla uczniów z całej Polski.

Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia. 

Więcej informacji na temat inicjatywy „Dzwonek na obiad” znajduje się na stronie internetowej programu https://dzwoneknaobiad.pl


Informacja pochodzi z serwisu www.kurier.pap.pl
Źródło: Kurier PAP - www.kurier.pap.pl
Data wydarzenia: od 2018-08-28 do 2018-10-05
Organizator:

Fundacja Być Bardziej

Adres:

Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

730 969 797

E-mail:

fundacja@bycbardziej.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • młodzież
  • oświata
  • polityka społeczna
  • przeciwdziałanie ubóstwu