Przejdź do treści głównej

Granty Meet and Code: promujcie kodowanie wśród dzieci i młodzieży!

autor(ka): Anna Lenartowicz
2018-08-02, 13:09
archiwalne
Dzięki wsparciu SAP po raz kolejny TechSoup Polska zaprasza do projektu grantowego Meet and Code, dzięki któremu w zeszłym roku w Polsce odbyło się ponad 100 wydarzeń dla dzieci i młodzieży promujących kodowanie. Szczegółowe informacje na stronie www.meet-and-code.org.

W tym roku ponownie zapraszamy organizacje pozarządowe do przesyłania swoich pomysłów i inspirowania młodych pokoleń do odkrywania świata kodu! Zaplanujcie wydarzenie promujące programowanie lub poruszające tematy, takie jak AI, czy IoT, które odbędzie się w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania (6 - 21.10.2018 roku) i zdobądźcie grant w wysokości 400 euro na jego organizację!

Zarejestrujcie swoją organizację i aplikujcie o grant na www.meet-and-code.org

Rejestracja pomysłów na stronie: 4.06 - 15.09.2018

***

Co to jest Meet and Code?

Idea

Meet and Code ma na celu wprowadzić dzieci i młodzież w wieku od 8 do 24 lat w świat technologii i programowania. Wydarzenia w kontekście edukacji cyfrowej są stworzone z myślą pokazania młodym ludziom, jak wiele zabawy może wiązać się z kodowaniem i jak dzięki niemu kreować otaczający nas świat. Uczestnicy dowiedzą się, jak działa technologia i jak technologie informatyczne wpływają na naszą codzienność. Odkrywając szeroki wachlarz rozwiązań technologicznych, tematów cyfrowych oraz kreatywnego kodowania, uczestnicy zostaną zmotywowani do rozwijania swoich umiejętności cyfrowych, które będą im potrzebne w dzisiejszym świecie.

Ramy czasowe

Meet and Code odbędzie się w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania między 6 a 21 października 2018 roku i tym samym będzie promować ideę edukacji cyfrowej. Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, która ma na celu zwrócić uwagę na umiejętności programowania.

Zgłoszenia

Pomysły na wydarzenia można zgłaszać wyłącznie online na stronie www.meet-and-code.org między 4 czerwca i 15 września 2018 roku. Zachęcamy organizacje do zgłaszania kilku różnych pomysłów. Na każdy zaakceptowany pomysł organizacja otrzyma grant w wysokości 400 euro na jego realizację.

Organizatorzy wydarzeń

Za plan oraz realizację wydarzenia odpowiadać mogą różne grupy społeczne, takie jak szkoły, eksperci IT, firmy czy kluby komputerowe. Jednakże głównym organizatorem wydarzenia, który może formalnie zgłosić pomysł i otrzymać dofinansowanie, mogą być wyłącznie organizacje pozarządowe, np. stowarzyszenie działające przy szkole.

Format wydarzenia

Pomysłem na wydarzenie może być hakaton, warsztat programistyczny, pokaz filmowy, zawody, zajęcia z robotyki i wiele innych.

Kraje objęte inicjatywą

Inicjatywa Meet and Code wspiera wydarzenia promujące kodowanie oraz edukację cyfrową w następujących 22 krajach: Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Kazachstan, Macedonia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania oraz Włochy.

Meet and Code Award

Dodatkowo, w tym roku najlepsze wydarzenia zostaną publicznie wyróżnione i nagrodzone w trzech kategoriach:

Kick and Code (kategoria tematyczna) Innovation (Innowacja) Diversity (Różnorodność)

Najlepsze wydarzenie z każdej kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 2500 euro, a przedstawiciele wyróżnionych wydarzeń zostaną zaproszeni na dwudniową galę do siedziby SAP w Walldorf. Meet and Code odbywa się w 22 państwach Europy. Głosowanie na najlepsze wydarzenie w każdej kategorii na poziomie krajowym, które zapewni udział w drugiej - europejskiej turze - rozpoczyna się już na początku września! Nie czekajcie, zgłoście swoje wydarzenie już dziś i zapewnijcie swojej organizacji więcej czasu na promocję!

#meetandcode #codeEU #SAP #TechSoup


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Meet and Code
Data wydarzenia: od 2018-08-02 do 2018-09-15
Organizator:

Fundacja Techsoup

Adres:

Bracka 25, 00-028 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

662 185 481

E-mail:

poland@meet-and-code.org

Www:

http://www.techsoup.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja informatyczna
  • młodzież
  • nowe technologie