Przejdź do treści głównej

Konkurs dotacyjny: Organizacja wydarzenia edukacyjnego z zakresu historii i ratowania dziedzictwa zabytków komunikacji

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-06-12, 14:50
archiwalne
Prezydent Wrocławia ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. Organizacja wydarzenia edukacyjnego z zakresu historii i ratowania dziedzictwa zabytków komunikacji oraz częściowa odbudowa wagonu typu Maximum z 1901 r. Termin składania ofert mija 3 lipca 2018 r.

Zadanie polega na:
1. przygotowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia edukacyjnego (np. wykład, event, festyn) z zakresu historii i ratowania dziedzictwa zabytków komunikacji.
2. Częściowej odbudowie wagonu typu Maximum z 1901r. na podstawie dokumentacji archiwalnej (np. dostępnej dokumentacji technicznej, fotografii) przy wykorzystaniu zachowanych elementów, które są własnością Gminy Wrocław i na czas realizacji zadania zostaną użyczone oferentowi na podstawie protokołu przekazania. Przekazywane nadwozie znajduje się na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul Legnickiej 65 we Wrocławiu, jest w stanie surowym z możliwością dalszych prac renowacyjno-rekonstrukcyjnych. Zachowane fragmentarycznie podwozie składające się z dwóch wózków skrętnych typu Maximum-Minimum i wymaga gruntownej renowacji. Rama jednego z wózków jest rozmontowana.

Użyczone elementy przekazane oferentowi to:
• odrestaurowane nadwozie wagonu,
• podwozie wagonu (dwa oryginalne wózki skrętne typu Maximum-Minimum w elementach do złożenia)
• zabezpieczone relikty wagonu.

Projekt obejmuje:
• renowację podwozia czteroosiowego wagonu typu Maximum z 1901 r. na podstawie zachowanych elementów dwóch oryginalnych skrętnych wózków z fabryki Bergische Stahl-Industrie wg patentu Heinricha Bökera;
• połączenia nadwozia oraz podwozia;
• przywrócenie sprawności mechanicznej wagonu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Konkurs


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Urząd Miasta Wrocławia
Data wydarzenia: od 2018-06-12 do 2018-07-03
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • historia
  • komunikacja, transport