Przejdź do treści głównej

Konkurs KE: „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-05-22, 12:28
archiwalne
Komisja Europejska zaprosiła do składania w sprawie finansowania działań informacyjnych: „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Termin składania wniosków mija 28 czerwca 2018 r.

W ramach obecnego zaproszenia do składania wniosków Komisja Europejska zamierza wyłonić potencjalnych beneficjentów celem wdrożenia szeregu środków informacyjnych współfinansowanych przez UE. Głównym celem jest udzielenie wsparcia na tworzenie i rozpowszechnianie informacji i treści związanych z polityką spójności UE, z poszanowaniem całkowitej niezależności redakcyjnej zaangażowanych podmiotów.

W ramach niniejszego zaproszenia do składania wniosków Komisja Europejska wspiera działania informacyjne związane z polityką spójności, która jest realizowana za pośrednictwem trzech głównych funduszy. Są to: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR), Fundusz Spójności oraz Europejski Fundusz Społeczny (EFS). W związku z tym kwalifikują się projekty, które dotyczą wpływu któregokolwiek z tych trzech funduszy w danym regionie.

Kwalifikującymi się wnioskodawcami (głównymi wnioskodawcami i współwnioskodawcami, jak również podmiotami powiązanymi) muszą być podmioty prawne posiadające siedzibę i zarejestrowane w państwie członkowskim UE.

Przykładami kwalifikujących się wnioskodawców są:

 • organizacje medialne/agencje informacyjne (telewizja, radio, prasa, media internetowe, nowe media, połączenie różnych mediów);
 • organizacje non-profit;
 • uniwersytety i instytucje edukacyjne;
 • ośrodki badań naukowych i ośrodki analityczne;
 • stowarzyszenia o znaczeniu europejskim;
 • podmioty prywatne;
 • organy publiczne (krajowe, regionalne i lokalne), z wyjątkiem organów odpowiedzialnych za wdrażanie polityki spójności zgodnie z art.123 rozporządzenia (UE) nr 1303/2013 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 grudnia 2013 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej programu: Konkurs


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Komisja Europejska
Data wydarzenia: od 2018-05-22 do 2018-06-28
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • fundusze strukturalne
 • media
 • PR, promocja, wizerunek
 • rozwój regionalny