Przejdź do treści głównej

Sieć FARE - granty na wydarzenia

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-05-10, 11:08
archiwalne
Football People Event Grants to granty (do 5 tys. euro) na organizację imprez odbywających się w ramach Tygodni Aktywności FARE, związanych z podnoszeniem świadomości o rasizmie i dyskryminacji towarzyszącej piłce nożnej. Termin składania wniosków: 28 maja 2018 r.

Sieć FARE - Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie koordynuje działania przeciwko rasizmowi na i dokoła stadionów piłkarskich w Europie. Każdego roku w październiku Sieć FARE organizuje Tygodnie akcji Football People: to seria wydarzeń, podczas których zawodnicy i zawodniczki, kluby, mniejszości etniczne, organizacje LGBT oraz aktywiści i aktywistki łączą swoje siły, aby zwalczać dyskryminację i celebrować różnorodność w piłce nożnej.

Cele Football People Event Grants mają na celu wspieranie innowacyjnych imprez sportowych i działań zapobiegających i zwalczających dyskryminację, a także kształtujących debatę na temat integracji społecznej, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Termin realizacji działań Wszystkie działania prowadzone w ramach projektów muszą być zgodne z prioprytetami i celami FARE i odbywać się w czasie tygodnia Football People Action Week, między 11 a 25 października 2018 r.

Priorytety, które powinny być uwzględnione przez składających wnioski (co najmniej jeden z nich): przeciwdziałanie wykluczeniu i dyskryminacji w piłce nożnej, na stadionie i ppoza nim; zwiększenie udziału mniejszości oraz kobiet w uprawianiu sportu (piłki nożnej), odkrywanie i dyskusja nad sposobami uczynienia piłki nożnej narzędziem pozytywnych zmian i włączania społecznego, edukacji i zwiększania szans; przeciwdziałanie i obalanie stereotypów. Z działaniami odbywającymi się w Polsce podczas Tygodni Aktywności FARE można zapoznać się na tej stronie.

Dofinansowywane działania W ramach projektów można realizować m.in. krajowe lub międzynarodowe wydarzenia: konferencje, dyskusje panelowe, festiwale, turnieje, o lokalnym, krajowym lub międzynarodowym zasięgu. Działania realizowane w ramach grantów powinny być jak najbardzej widoczne.

Z przykładami działań można zapoznać się na stronie organizatora.

Kto może aplikować O granty mogą się starać różne podmioty, formalne i nieformalne, m.in.: kluby piłkarskie, grupy kibiców, organizacje działające na rzecz praw człowieka, instytucje edukacyjne, badawcze, jednostki publiczne, think-tanki i in. FARE zachęca też współpracy z innymi organizacjami, w celu zwiększenia zasięgu realizowanych projektów.

Wysokość dofinansowania Do 5000 euro. Kwota dofinansowania nie może przekroczyć 80% całkowitych kosztów projektu. Grant zostanie przekazany w dwóch transzach, 50% przed i 50% po realizacji projektu.

Termin składania wniosków: 28 maja 2018 r.

Więcej informacji


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: eurodesk.pl
Data wydarzenia: od 2018-05-10 do 2018-05-28
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • grupy nieformalne
  • kobiety
  • LGBT
  • obcokrajowcy, migranci
  • równość
  • sport, wypoczynek