Przejdź do treści głównej

Nabór wniosków w konkursie „Historie dziedzictwa europejskiego”

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-04-23, 15:49
archiwalne
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do składania wniosków w konkursie „Historie dziedzictwa europejskiego”, który jest pilotażową inicjatywą mającą na celu podkreślenie europejskiego wymiaru miejsc dziedzictwa i działań na rzecz dziedzictwa, podejmowanych w Europie. Nabór w ramach konkursu jest jedną z kluczowych inicjatyw Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 (ERDK 2018) i trwa do 20 maja 2018 r.

Zaproszenie do składania wniosków jest kierowane do:

1. podmiotów z 50 państw, będących sygnatariuszami Europejskiej Konwencji Kulturalnej z 1954 roku, które w ciągu ostatnich trzech lat zorganizowały przynajmniej jedno wydarzenie w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa;

2. laureatów Nagrody EUROPA NOSTRA - nagrody Unii Europejskiej dla dziedzictwa kulturowego;

3. obiektów uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

Wnioski można składać za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny na stronie Europejskich Dni Dziedzictwa (http://www.europeanheritagedays.com/European-Heritage-Stories/) w terminie od 20 kwietnia 2018 r. – 20 maja 2018 r. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 000 EUR.

Szczegółowe informacje na temat zasięgu geograficznego i kwalifikowalności projektów można znaleźć pod linkiem: http://www.europeanheritagedays.com/European-Heritage-Stories/


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Data wydarzenia: od 2018-04-23 do 2018-05-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • sztuka
  • tradycja