Przejdź do treści głównej

Dobre pomysły na walkę z HIV poszukiwane - trwa konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci

autor(ka): Pozytywnie Otwarci
2018-06-13, 16:48
archiwalne
Pozytywnie Otwarci 2018 to szansa dla NGOs na wygranie 20 000 zł na projekty zapobiegające nowym zakażeniom HIV oraz wspierające osoby zakażone HIV i chore na AIDS

4 kwietnia ruszył konkurs Pozytywnie Otwarci 2018 przeznaczony dla organizacji pozarządowych, publicznych placówek służby zdrowia i organów samorządów lokalnych, które upowszechniają profilaktykę HIV i AIDS oraz działają na rzecz zwiększenia wiedzy o życiu z tym wirusem w polskim społeczeństwie. Uczestnicy zawalczą o granty w wysokości nawet 20 tys. złotych ufundowane przez Gilead Sciences Poland.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 29 czerwca 2018 roku. Informacje o tematach konkursowych, regulaminie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://pozytywnieotwarci.pl/konkurs.html

Ze wsparciem pochodzącym z grantu konkursowego Pozytywnie Otwarci od lat z powodzeniem realizowane są znane projekty profilaktyczne, jak m.in. „Tramwaj zwany Pożądaniem”, organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, projekty Fundacji Między Uszami edukujące o HIV i AIDS osoby głuche lub edukacja w przestrzeni miejskiej i na festiwalach muzycznych realizowana przez Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy.

Zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji Pozytywnie Otwartych wyłoni do 5 października 2018 roku Kapituła konkursu. Zgłoszenia będą oceniali przedstawiciele środowisk społeczno-naukowych skupionych wokół tematu HIV i AIDS m.in. Profesor Anna Boroń-Kaczmarska i ksiądz Arkadiusz Nowak, twórca Instytutu Praw Pacjenta i członek Zakonu Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie. Uroczyste wręczenie statuetek i przekazanie grantów odbędzie się w grudniu 2018 r. podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia AIDS.

Partnerami Programu są Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Prezydent m. st. Warszawy, Służba Zdrowia, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich siedmiu lat przeznaczyła na realizację projektów konkursowych granty w wysokości ponad miliona złotych.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Pozytywnie Otwarci
Miejsce: Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2018-04-04 do 2018-06-29
Organizator:

Pozytywnie Otwarci

Adres:

woj. mazowieckie

E-mail:

biuro@pozytywnieotwarci.pl

Www:

http://pozytywnieotwarci.pl/konkurs.html 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • ochrona zdrowia
  • problemy społeczne, uzależnienia, profilaktyka