Przejdź do treści głównej

Więcej środków na Erasmusa+

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-03-28, 16:15
Europarlamentarzyści zgodzili się na zwiększenie funduszy na realizację programu Erasmus+. W nowym budżecie UE na ten cel ma zostać przeznaczonych przynajmniej trzy razy więcej środków.

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, dabatując nad nowym budżetem UE, uznali realizację programu Erasmus+ za jednen z priorytetów finansowych na lata 2021-2027. Zwiększając środki na jego realizację wyszli naprzeciw oczekiwaniom Europejczyków – o więcej pieniędzy na wymiany międzynarodowe dla młodych ludzi i ich nauczycieli apelują m.in. twórcy kampanii „Erasmus+ x10”, którzy od kilku miesięcy prowadzą w Internecie zbiórkę podpisów pod petycją w tej sprawie.

Podczas posiedzenia, które odbyło się w Brukseli 14 marca, Europosłowie podkreślali, że potrojenie nakładów na Erasmusa+ umożliwi skorzystanie z możliwości, jakie oferuje program jeszcze większej liczbie uczniów i studentów oraz wyrazili nadzieje, że w kolejnych latach wśród jego beneficnejtów znajdzie się również młodzież pochodząca z regionów peryferyjnych i słabiej rozwiniętych oraz osoby z niepełnosprawnościmi.

Wiećej informacji: eurodesk.pl


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: eurodesk.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • kształcenie ustawiczne
  • młodzież
  • rozwój zawodowy
  • współpraca międzynarodowa