Przejdź do treści głównej

Konkurs w ramach inicjatywy Urban Innovative Actions

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2018-02-05, 09:51
archiwalne
Rozpoczął się trzeci nabór wniosków projektowych dotyczących działań innowacyjnych na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich, tzw. Urban Innovative Actions – UIA. Do 30 marca 2018 r. miasta i obszary miejskie mogą ubiegać się o wsparcie swoich działań w obszarze adaptacji do zmian klimatu, jakości powietrza, mieszkalnictwa, miejsc pracy i umiejętności w lokalnych gospodarkach.

Program Urban Innovative Actions skierowany jest do miast Unii Europejskiej, które mogą złożyć wniosek pojedynczo (minimum 50 000 mieszkańców), lub w ramach aglomeracji odrębnych jednostek administracyjnych.

Ponadto uniwersytety, organizacje pozarządowe, agencje, przedstawiciele sektora publicznego, przedsiębiorstwa i wiele innych mogą włączyć się w realizację poszczególnych działań oraz uczestniczyć w budżecie inicjatywy, a ich zaangażowanie ma kluczowe znaczenie dla Komisji Europejskiej i wpływa na zwiększenie wartości projektu.

Termin składania wniosków upływa 30 marca 2018 r.

Urban Innovative Actions to inicjatywa Unii Europejskiej promująca projekty pilotażowe w dziedzinie zrównoważonego rozwoju miast.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.uia-initiative.eu.


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Urban Innovative Actions
Data wydarzenia: od 2018-01-02 do 2018-03-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • miasto
  • rozwój lokalny
  • wieś
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją
  • zrównoważony rozwój