Przejdź do treści głównej

Program MSiT: Rozwój małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-01-16, 17:32
archiwalne
Ministerstwo Sportu i Turystyki. Fot. Tomasz Kaczor, ngo.pl
Minister Sportu i Turystyki ogłosił „Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018”. Wniosek inwestycyjny należy złożyć w okresie od 15 stycznia 2018 r. do 15 lutego 2018 r.

Celem Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

Dofinansowaniem w ramach Programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w 2 wariantach realizacyjnych:
1) wariant podstawowy;
2) wariant rozszerzony
- stanowiące Otwarte Strefy Aktywności.

Wariant podstawowy obejmuje:
• siłownię plenerową (minimum 6 różnych urządzeń) oraz
• strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża np. szachy/warcaby itp., zagospodarowanie zieleni - nasadzenia).

Wariant rozszerzony obejmuje:
• siłownię plenerową (minimum 6 różnych urządzeń) oraz
• strefę relaksu (minimum 4 ławki montowane na stałe do podłoża, urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe np. szachy/warcaby itp., zagospodarowanie zieleni - nasadzenia), oraz
• plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum 3 urządzenia) z ogrodzeniem. Możliwe jest wykorzystanie istniejącego ogrodzenia terenu.

Wstępna wysokość środków finansowych planowanych do wydatkowania na realizację Programu w roku 2018 wynosi 50 mln zł

\Wniosek inwestycyjny należy złożyć w okresie od 15 stycznia 2018 r. do 15 lutego 2018 r. (do zachowania terminu decydująca jest data wpływu wniosku inwestycyjnego do Ministerstwa albo data nadania wniosku w placówce operatora pocztowego wyznaczonego –
Poczta Polska S.A. lub data nadania wniosku przesyłką kurierską).

Minister może ogłosić dodatkowy termin naboru wniosków inwestycyjnych.

Wniosek inwestycyjny składa się do Ministerstwa na formularzu generowanym przez system elektroniczny AMODIT, dostępny na stronie internetowej pod adresem: https://wnioski.msit.gov.pl/.

Wypełniony formularz elektroniczny wniosku inwestycyjnego należy przesłać do Ministerstwa w systemie AMODIT, a następnie należy go wydrukować, podpisać i przesłać lub złożyć wraz z załącznikami na adres:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Departament Infrastruktury Sportowej
ul. Senatorska 14 00-082 Warszawa

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Konkurs


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki
Data wydarzenia: od 2018-01-15 do 2018-02-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Super ~Agnieszka 28.02.2018, 12:56 OSA to ogromna szansa dla małych gmin. Dzięki temu programowi wszystkie pokolenia będą mogły się aktywnie zintegrować. Nasza firma realizuje projekty takie jak Otwarte Strefy Aktywności. Pomagamy na każdym etapie tworzenia, od projektu po montaż urządzeń. Zapraszamy do współpracy http://www.otwartestrefyaktywnosci.pl ODPOWIEDZ
  • Super inicjatywa! ~Maria L. 13.02.2018, 09:47 Cieszymy się, że są takie inicjatywy jak Otwarte Strefy Aktywności. Niewątpliwą zaletą programu OSA jest to, że pozwala na rozwój biedniejszym gminom. Firma FitPark jako wiodący producent urządzeń do aktywnej rekreacji w terenie chętnie przygotuje dla Państwa projekt wraz z wizualizacją, pomoże wybrać urządzenia i sporządzić dokumentację. http://www.fitpark.pl/otwarte-strefy-aktywnosci-program-osa.html ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • rekreacja
  • sport, wypoczynek