Przejdź do treści głównej

Zdobądź czujnik jakości powietrza dla swojej miejscowości! Konkurs „Wiem, czym oddycham”

autor(ka): Karolina Kanar-Kossobudzka
2017-11-14, 09:43
archiwalne
Zdobądź czujnik jakości powietrza dla swojej miejscowości! Fundacja Aviva zaprasza do udziału w konkursie „Wiem, czym oddycham”, w ramach którego zamontowane zostaną 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Do 10 grudnia można wskazać i głosować na lokalizacje, w których zostaną udostępnione urządzenia. Sprawdź na www.wiemczymoddycham.pl.

Fundacja Aviva zaprasza do udziału w antysmogowej kampanii społeczno-edukacyjnej „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zamontuje 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. Do 10 grudnia społecznicy można głosować na lokalizacje, w których zostaną zamontowane urządzenia.

Inicjatywa „Wiem, czym oddycham”, która wystartowała 14 listopada br. – w Światowym Dniu Czystego Powietrza – ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej jakości powietrza w Polsce, problemu smogu oraz możliwości przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na nasze zdrowie i życie.

Główną częścią akcji jest konkurs skierowany do lokalnych społeczności. W jego ramach Fundacja Aviva nieodpłatnie udostępni 150 zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w całej Polsce. Urządzenia działające w sieci Airly „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.

Każdy głos jest ważny

Od 14 listopada do 10 grudnia na stronie www.wiemczymoddycham.pl szkoły, przedszkola, gminy, świetlice, organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe, parafie, a także poszczególni mieszkańcy mogą zgłaszać miejsce, w których ma zostać umieszczony zewnętrzny czujnik.

Jednocześnie rozpoczyna się głosowanie internetowe, które też potrwa do 10 grudnia. 100 czujników zostanie zamontowanych w lokalizacjach z największą liczbą głosów. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Na stronie www.wiemczymoddycham.pl, poza formularzem konkursowym, zainteresowane osoby znajdą również materiały edukacyjne oraz poradnikowe dotyczące zjawiska smogu i praktycznych sposobów przeciwdziałania jego szkodliwemu wpływowi na zdrowie.

Więcej informacji: Fundacja Aviva, Karolina Kanar-Kossobudzka, tel. 606 356 742; e-mail:


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Aviva
Data wydarzenia: od 2017-11-14 do 2017-12-10
Organizator:

Fundacja Aviva

Adres:

ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

606 356 742

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • powietrze