Przejdź do treści głównej

Nabór uczestników do ogólnopolskiego projektu „Pożyczki na kształcenie” - pierwsze efekty

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-11-10, 22:24
archiwalne
Pierwszy nabór uczestników do ogólnopolskiego projektu „Pożyczki na kształcenie” trwa od 18 września do 24 listopada 2017 r. To jeden z pierwszych w Polsce przykładów nowej formy wykorzystywania środków europejskich – pomocy zwrotnej w edukacji.

Pożyczki na kształcenie

Pożyczki są nieoprocentowane, nie są związane z żadnymi dodatkowymi kosztami (prowizjami, opłatami itp.) i dostępne są dla wszystkich – osób pracujących, samozatrudnionych oraz bezrobotnych. Dzięki pożyczce można sfinansować cały koszt dowolnej formy kształcenia np.: szkoleń, studiów podyplomowych czy kursów.

Ukończenie studiów lub kursu w zakładanym terminie stanowi podstawę do umorzenia nawet do 20 proc. pożyczki. W przypadku osób pozostających bez pracy, które po szkoleniu rozpoczną zatrudnienie lub osób o dochodach poniżej średniej krajowej, umorzeniu może podlegać nawet 25 proc. pożyczki.

Wniosek o pożyczkę można złożyć za on-line na stronie inwestujwrozwoj.pl. Jest bardzo prosty, a lista dołączanych do niego załączników - krótka.

Są już pierwsze efekty!

Od czasu startu projektu na jego stronie zarejestrowało się już 15 tys. użytkowników. Złożono 1408 wniosków na prawie 11 mln zł! Wypłacono prawie 3 mln zł w ramach 450 umów pożyczkowych. Główne rodzaje kursów, które wybierają pożyczkobiorcy to studia podyplomowe, e-learning (głównie IT), kursy językowe (głównie angielski, ale także chiński i norweski). Największy wniosek, jaki wpłynął to wniosek na 100 tys. zł na kurs pilotażu, a najmniejszy na kurs Excel za 738 zł. Są już pierwsze szkolenia które się zakończyły oraz pierwsze spłaty pożyczek.

Nabór w tej edycji zakończy się 24 listopada 2017 r. o godzinie 12:00, a kolejny jest planowany od 1 lutego 2018 r.


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Strona Programu Wiedza Edukacja Rozwój
Data wydarzenia: od 2017-09-18 do 2017-11-24
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja pozaformalna
  • fundusze strukturalne
  • kształcenie ustawiczne
  • młodzież
  • osoby bezrobotne
  • oświata
  • rozwój zawodowy
  • rynek pracy