Przejdź do treści głównej

Łódź. Konkurs dotacyjny: Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2017-09-26, 11:27
archiwalne
Prezydent Miasta Łodzi ogłosiła otwarty konkurs ofert w formie wsparcia realizacji zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, dotyczących rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych. Oferty należy składać do 16 października 2017 r.

Termin realizacji zadań: od dnia 16 października 2017 r. do dnia 15 grudnia 2017 r. W ramach konkursu mogą być składane oferty dotyczące realizacji wyżej wymienionych zadań. Na realizację wymienionych zadań przeznacza się kwotę ogółem – 46 790,00 zł.

Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych, które Miasto Łódź ma zamiar przeznaczyć na realizację tych zadań, a także termin realizacji zadań.

  1. Organizowanie grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby.
  2. Prowadzenie poradnictwa psychologicznego, społeczno-prawnego oraz udzielanie informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych.
  3. Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które:
  • mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych;
  • rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób
  • usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu: Konkurs
 


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Urząd Miasta Łodzi
Data wydarzenia: od 2017-09-26 do 2017-10-16
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • poradnictwo obywatelskie