Przejdź do treści głównej

Program RITA – Przemiany w regionie: Projekty partnerskie – czekamy na wasze wnioski!

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2017-08-31, 16:18
archiwalne
Fundacja Edukacja dla Demokracji i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w jesiennej edycji Programu RITA – Przemiany w regionie: Projekty partnerskie. Nabór wniosków trwa do 16 października 2017 r. do godz. 16:00.

Podobno ludzie lubią niespodzianki, nam podoba się także przewidywalność - jak co roku o tej samej porze, zapraszamy do udziału w jesiennej edycji konkursu grantowego programu RITA – Przemiany w regionie. Kończą się wakacje, czas przestawić się na tryb zadaniowy.

Do konkursu tradycyjnie zapraszamy polskiego organizacje pozarządowe z partnerami z krajów regionu. Jak definiujemy region i czego mogą dotyczyć projekty – czytajcie na naszej stronie internetowej. Na stronie dostępny jest też regulamin konkursu i załącznik dotyczący kosztów kwalifikowanych.

Składanie wniosków odbywa się wyłącznie online przez formularz FED: http://formularze.fed.org.pl/

Przypominamy, że każda organizacja powinna posiadać tylko 1 konto w formularzach FED, w którym należy na bieżąco aktualizować dane organizacji.

Program RITA – Przemiany w regionie to przede wszystkim program grantowy, który kompleksowo wspiera współpracę międzynarodową: od pomocy w przygotowaniu koncepcji projektu i budowania partnerstwa projektowego, poprzez finansowanie najlepszych inicjatyw, po stałe wsparcie informacyjne i kompetencyjne dla naszych grantobiorców.

Organizujemy także warsztaty, spotkania, kursy e-learningowe, wspieramy wymianę informacji pomiędzy aktywistami z Polski i krajów objętych programem. Cały czas jesteśmy w kontakcie z realizatorami projektów służąc radą, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Program RITA został zainicjowany w 2000 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i od tego czasu jest realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Narodził się z przekonania, że polskie doświadczenie transformacji to coś, czym warto się dzielić. Polsce udało się dokonać udanych zmian w wielu obszarach życia społecznego, gospodarczego i politycznego. Dzięki programowi RITA już od ponad 15 lat przemiany w Polsce mogą służyć jako przykład (nie wzór!) dla przemian w regionie.


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.


Data wydarzenia: od 2017-08-31 do 2017-10-16
Organizator:

Fundacja "Edukacja dla Demokracji"

Adres:

Nowolipie 9/11 lok. użytk. 5, 00-150 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Kapitalny program. Cel i Priorytety to rozwój NGO-sów oraz społeczeństwa obywatelskiego. ~Marian Miśkiewicz 01.09.2017, 04:19 Ważnym, by działać. Ważne by następował ciągły i systematyczny rozwój Org. Pozarządowych. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • edukacja obywatelska
  • partnerstwa międzynarodowe
  • współpraca międzynarodowa