Przejdź do treści głównej

Ruszają nabory w programach polsko-niemieckich

autor(ka): Ministerstwo Rozwoju
2017-08-23, 12:55
archiwalne
Ministerstwo Rozwoju. Fot. Tomasz Kaczor, ngo.pl
22 sierpnia 2017 r. otwarto konkurs na projekty w programie Interreg Meklemburgia-Pomorze Przednie-Brandenburgia-Polska. Potrwa do 17 października 2017 r. W puli konkursu jest łącznie ponad 10 mln euro.

Zachęcamy do składania wniosków i realizacji międzynarodowych przedsięwzięć w dwóch obszarów tematycznych. Chodzi m.in. o projekty na rzecz transgranicznej ochrony gatunków i siedlisk, służące utrzymaniu bioróżnorodności.

„O dofinansowanie mogą się starać także inicjatywy w zakresie ochrony przeciwpowodziowej oraz zagospodarowania ekosystemów leśnych. Drugi obszar, w ramach którego można aplikować, to intensyfikacja współpracy na polsko-niemieckim pograniczu” – mówi wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

31 sierpnia rozpocznie się również nabór wniosków w programie Brandenburgia-Polska. Tu także wspierana będzie integracja mieszkańców i współpraca administracji.

Ze środków (3,4 mln euro) będą mogły skorzystać m.in. organy administracji rządowej i samorządowej, ich stowarzyszenia oraz jednostki państwowe i samorządowe zapewniające usługi publiczne. Mogą aplikować także jednostki naukowe i edukacyjne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe non-profit.

„Wspólne projekty mogą składać instytucje z obydwu krajów: służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne, szpitale i uczelnie medyczne. Czekamy także na przedsięwzięcia izb gospodarczych czy instytucji działających w obszarze kultury lub sportu. Zachęcam do zgłaszania pomysłów, które zwiększą potencjał instytucji, stworzą nowe usługi, czy pozwolą na przygotowywanie rozwiązań, które w przyszłości będzie można wykorzystywać i powielać także w innych regionach" – dodał wiceszef rozwoju Adam Hamryszczak.

Informacje o naborach na stronie Ministerstwa Rozwoju poświęconej programom Interreg: www.ewt.gov.pl/strony/skorzystaj/nabory


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju
Data wydarzenia: od 2017-08-23 do 2017-10-17
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • ekologia, środowisko
  • integracja europejska
  • ochrona przyrody
  • współpraca międzynarodowa