Przejdź do treści głównej

Nabór w Międzynarodowym Funduszu Wyszehradzkim

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-08-14, 10:13
archiwalne
Do 1 października 2017 r. trwa nabór w ramach Programu Grantów Wyszehradzkich Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, który wspiera finansowo projekty rozwijające współpracę krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy.

Cele

Celem Funduszu jest wspieranie współpracy krajów z Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Węgier, Polski i Słowacji z Ukrainą, Gruzją, Armenią, Białorusią, Azerbejdżanem oraz Mołdawią i integracja tych państw z Unią Europejską, z położeniem nacisku na cztery aspekty: innowacyjność, wymiar regionalny, młodzież, zrównoważony rozwój.

Obszary wsparcia

Każdy projekt powienien być związany z jednym lub dwoma obszarami tematycznymi programu:

 1. Kultura i wspólna tożsamość
 2. Edukacja i budowanie potencjału
 3. Środowisko
 4. Wartości demokratyczne, media
 5. Polityka publiczna i partnerstwa instytucjonalne
 6. Wymiany naukowe i współpraca badawcza
 7. Rozwój lokalny, przedsiębiorczość, turystyka
 8. Rozwój społeczny

Wyjaśnienie i doprecyzowanie powyższych obszarów znajduje się w przewodniku. Preferowane są projekty, których uczestnicy pochodzą ze wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej. Projekty muszą obejmować co najmniej trzy podmioty z trzech różnych krajów V4. Jeżeli o grant aplikuje organizacja z Ukrainy, partnerami projektu muszą być co najmniej trzy kraje V4.

Czas trwania

Projekty mogą być realizowane przez maksymalnie 12 miesięcy (całkowity okres trwania projektu). Granty strategiczne - przez okres od 12 do 36 miesięcy.

Kto może ubiegać się o fundusze

Wnioski o dofinansowanie projektów mogą składać organizacje i osoby fizyczne. Preferowane są organizacje pozarządowe, społeczne, władze lokalne, gminne. Akceptowane są też wnioski od szkół publicznych, uniwersytetów, instytutów badawczych i - ogólnie - instytucji publicznych. Instytucje rządowe (w tym takie jednostki jak Instytut Polski) nie mogą aplikować i nie mogą być partnerami projektów.

Na stronie Funduszu znajduje się również wyszukiwarka partnerów.

Terminy składania wniosków: 1 października 2017 r.

Przewodnik

Więcej informacji

Kontakt

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki
email:
www: www.visegradfund.org


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Krajowe Biuro Eurodesk Polska
Data wydarzenia: od 2017-06-01 do 2017-10-01
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

 • 1 października jako ostatni deadline ~Ada 13.09.2017, 11:11 Szanowni Państwo, aplikacja z terminem do 1 października 2017 jest ostatnią w tym roku, nie ma aplikacji przewidzianej na grudzień. Ponadto Fundusz wspiera współpracę państw V4 nie tylko z Ukrainą ale także z Gruzją, Armenią, Białorusią, Azerbejdżanem oraz Mołdawią. ODPOWIEDZ
 • [+] Rozwiń komentarz Termin został przesunięty do 1 października! ~Marzena 17.08.2017, 09:12 Drodzy, zgodnie z aktualnością na stronie http://visegradfund.org/news/2017/3rd-visegrad-grants-call-postponed/ termin składania wniosków został przesunięty z 1 września na 1 października 2017. Warto sprawdzać informacje. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • demokracja
 • działalność międzynarodowa
 • edukacja
 • ekologia, środowisko
 • kultura
 • media
 • młodzież
 • partnerstwo
 • rozwój lokalny
 • turystyka, podróże
 • współpraca międzynarodowa
 • zrównoważony rozwój