Przejdź do treści głównej

Program dotacyjny „Fundacja PZU z Kulturą”

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2017-08-09, 10:51
archiwalne
źródło: www.sxc.hu
Organizatorem konkursu „Fundacja PZU z Kulturą” jest Fundacja PZU. Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z małych miasteczek i terenów wiejskich udziału w interesujących i rozwijających wyjazdach do instytucji kultury, połączonych z towarzyszącymi im cyklicznymi warsztatami edukacyjnymi. Wnioski należy składać do 11 września 2017 r.

Kontakt z twórczością artystyczną kształtuje wrażliwość, wpływa na rozumienie świata i umożliwia rozwój nowych pasji, a opera, teatr, filharmonia, muzea czy galerie sztuki wcale nie muszą kojarzyć się z nudą.

Celem konkursu „Fundacja PZU z kulturą” jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z małych miasteczek i terenów wiejskich udziału w interesujących i rozwijających wyjazdach do instytucji kultury, połączonych z towarzyszącymi im cyklicznymi warsztatami edukacyjnymi. Chcemy zachęcić młodzież do poznawania tzw. kultury wysokiej, która przekazana w atrakcyjny sposób, wcale nie musi być dostępna tylko dla wąskiej grupy odbiorców.

Zgodnie z procedurami, do komisji konkursowej trafiają formalnie poprawne wnioski, które pomyślnie przejdą wstępną weryfikację. Ocenie merytorycznej podlega m.in. innowacyjność, skuteczność projektu, możliwość kontynuacji zmian, budżet, harmonogram i zasięg. Spośród złożonych wniosków wybierane są najciekawsze. Przyznane środki finansowe wspierają kreatywność i nagradzają aktywność społeczną osób, które poprzez swoje zaangażowanie, przyczyniają się do rozwiązywania problemów społecznych i niwelowania barier lokalnych.

Termin składania Wniosków przez Wnioskodawców upływa 11 września 2017 r. o godz. 11:59 (decyduje data złożenia wniosku w postaci elektronicznej w systemie on-line, na stronie www.fundacjapzu.pl).
 
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji: Programy dotacyjne
 

Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.

 


Źródło: Fundacja PZU
Data wydarzenia: od 2017-08-10 do 2017-09-11
Organizator:

Fundacja PZU

Adres:

Aleja Jana Pawła II 24 lok. 1122, 00-133 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • dzieci
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • sztuka
  • wieś