Przejdź do treści głównej

Ekoedukacja. NFOŚiGW przeznaczy 36 mln zł na edukację ekologiczną

autor(ka): Serwis Samorządowy PAP
2017-08-03, 15:07
archiwalne
(PAP) Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił trzy konkursy dot. edukacji ekologicznej. Pierwszy nabór ruszy już 21 sierpnia; łącznie w puli jest 36 mln zł.

Jak poinformował NFOŚiGW, w ramach trzech naborów z programu priorytetowego Edukacja ekologiczna o wsparcie mogą ubiegać się przedsięwzięcia wpływające na świadomość ekologiczną i kształtowanie postaw poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Fundusz dofinansuje wydawnictwa prasowe, ekologiczne centra edukacyjne oraz programy aktywnej edukacji.

Najdłużej, bo od 21 sierpnia do 27 grudnia 2017 r., przyjmowane będą wnioski na pomysły dotyczące wydawnictw prasowych, które w całości poświęcone muszą być ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi. Na ten cel zarezerwowano 2 mln zł dotacji i 600 tys. zł pożyczek.

Beneficjentami działania mogą być zarejestrowane na terenie kraju osoby prawne lub jednostki organizacyjne, którym prawo polskie przyznaje osobowość prawną, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, a także państwowe lub samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

W terminie 1-22 września 2017 r. zgłaszać będzie można natomiast projekty w zakresie wyposażenia i doposażenia oraz adaptacji, remontu i rozbudowy centrów edukacyjnych poświęconych zagadnieniom ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. O wsparcie w tym zakresie mogą ubiegać się m.in.: instytuty badawcze, uczelnie wyższe, jednostki organizacyjne Lasów Państwowych i jednostki samorządu terytorialnego. Budżet tego naboru to 15 mln zł dotacji oraz 1,7 mln zł pożyczek.

Ostatni z naborów w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna dotyczy programów aktywnej edukacji, które powinny być prowadzone w oparciu o zajęcia terenowe służące do pozyskiwania informacji niezbędnej w kolejnych etapach realizacji programu edukacyjnego. Chodzi o takie formy działań jak np.: warsztaty, konkursy, imprezy edukacyjne czy aplikacje mobilne.

Ten nabór skierowany jest do organizacji pozarządowych, które zamierzają realizować swoje pomysły z jednym z partnerów takich jak: jednostki organizacyjne Lasów Państwowych, regionalne dyrekcje ochrony środowiska, parki narodowe, parki krajobrazowe lub uczelnie wyższe.

Jak podkreślono w komunikacie NFOŚiGW, partnerzy ci powinni dysponować bazą edukacyjną, a dodatkowym warunkiem przygotowywanego przedsięwzięcia musi być jego charakter ponadregionalny, czyli zapewnienie możliwości udziału odbiorców z co najmniej dwóch województw.

Tutaj na wnioski NFOŚiGW czeka od 1 do 15 września; do rozdysponowania będzie 15 mln zł w formie dotacji i 1,7 mln zł w formie pożyczek.

kic/

Szczegóły naborów w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.


Informacja pochodzi z Serwisu Samorządowego PAP.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP
Data wydarzenia: od 2017-08-21 do 2017-12-27
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 2

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz srutututu pęczek drutu ~Józef Cieśla 03.08.2017, 05:10 przeznaczy na edukację chyba w Lasach Państwowych albo prowadzoną przez koła łowieckie, bo dla czytelników portalu ngo.pl, czyli NGOs, zbyt wiele możliwości to tam nie ma ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • zrównoważony rozwój