Przejdź do treści głównej

Dotacje na miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych

autor(ka): Paweł Czachor
2018-03-05, 12:50
Uwaga, organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i wszyscy zainteresowani ekonomią społeczną z powiatów: inowrocławskiego, radziejowskiego, mogileńskiego, żnińskiego, włocławskiego ziemskiego i Miasta Włocławek! Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Inowrocławiu udziela bezzwrotnych dotacji na utworzenie 123 miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych. Jeden podmiot może uzyskać maksymalnie do 240.000 zł(na 5 osób).

Fundacja Ekspert-Kujawy w partnerstwie z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy zapraszają do udziału w projekcie "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej", współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizacje pozarządowe, osoby fizyczne i instytucje zainteresowane tworzeniem przedsiębiorstw społecznych mogą liczyć na uzyskanie bezzwrotnej dotacji na tworzenie nowych miejsc pracy w nowo zakładanych i już istniejących przedsiębiorstwach społecznych (w tym spółdzielnie socjalne) z terenu powiatów: inowrocławskiego, radziejowskiego, żnińskiego, mogileńskiego, włocławskiego grodzkiego i ziemskiego.

Wysokość bezzwrotnego wspracia fiannsowego wynosi maksymalnie do 24.000 zł na każde utworzone w ramach projektu miejsce pracy w przedsiębiorstwie społecznym. Przykładowo, na 5 miejsc tworzonych w spółdzielni socjalnej można otrzymać nawet 120.000 zł dotacji. Ponadto oferowane jest wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy, a w uzasadnionych przypadkach nawet do 12, w wysokości maksymalnej do 2000 zł miesięcznie na każde utworzone miejsce pracy (czyli nawet 10.000 zł miesięcznie przy 5 miejscach)...

Przedsiębiorcy społeczni, oprócz bezzwrotnego wsparcia finansowego, otrzymują również pakiet usług towarzyszących w zakresie podnoszenia wiedzy, rozwijania kompetencji, uzyskania stabilizacji i samodzielności w funkcjonowaniu na rynku.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu http://kpces.pl , zapoznania się z udostępnioną dokumentacją udziału w projekcie, której wypełnienie i złożenie gwarantuje udział w procedurze rekrutacyjnej.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Ekspert-Kujawy
Miejsce: Kujawsko-Pałuckie Centrum Ekonomii Społecznej, ul. Dworcowa 65, 88-100 Inowrocław, woj. kujawsko-pomorskie
Data wydarzenia: od 2018-03-05 do 2019-02-28
Organizator:

Fundacja Ekspert-Kujawy

Adres:

Dworcowa 65, 88-100 Inowrocław, woj. KP

Tel.:

52 357 62 15

Faks:

52 357 62 15

E-mail:

owes@ekspert-kujawy.pl

Www:

http://www.kpces.pl 

Organizator:

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Adres:

Toruńska 30 pok. 105, 87-800 Włocławek, woj. KP

Tel.:

799-819-050 , 52 355 02 12

E-mail:

wloclawek@kpces.pl

Www:

http://www.kpces.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • ekonomia społeczna
  • wspieranie przedsiębiorczości