Przejdź do treści głównej

Polsko-czeskie projekty turystyczne

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2017-06-20, 18:26
archiwalne
Do końca czerwca można starać się pieniądze na polsko-czeskie projekty turystyczne. Do wykorzystania są 23 mln euro, podał Portal Samorządowy.

O pieniądze mogą starać się m.in. władze publiczne, ich związki i stowarzyszenia, organizacje powołane przez władze publiczne, organizacje pozarządowe, Europejskie Ugrupowania Współpracy Terytorialnej, kościoły i związki wyznaniowe, stowarzyszenia i związki działające w sferze turystyki.

Beneficjent może się ubiegać o dofinansowanie do projektów, których wartość przekracza 60 tysięcy euro, górna granica nie została określona.

Projekt musi być realizowany przez co najmniej dwóch partnerów, z których jeden musi być z Polski, a drugi z Republiki Czeskiej. Do uzyskania wsparcia w wysokości 85 proc. wartości projektu konieczne jest spełnienie trzech z czterech form współpracy: wspólne przygotowanie, wspólna realizacja, wspólny personel, wspólne finansowanie.

Wsparcie jest przeznaczane na rozwój i odnowę lokalnych tradycji folklorystycznych i innych form niematerialnego lokalnego lub regionalnego dziedzictwa kulturowego, pod warunkiem możliwości ich wykorzystania w celu zwiększenia ruchu turystycznego na obszarze pogranicza.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Portalu Samorządowego: Polsko-czeskie projekty turystyczne


Data wydarzenia: od 2017-06-20 do 2017-06-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • rekreacja
  • tradycja
  • turystyka, podróże