Przejdź do treści głównej

Fundusz Grantowy dla Płocka sfinansuje najlepsze pomysły na organizację wakacyjnego wypoczynku. Konkurs „Wakacje w Płocku na wesoło”

autor(ka): Marzena Kapuścińska
2017-05-09, 14:52
archiwalne
Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka ogłasza kolejną edycję konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło”. Wnioski konkursowe przyjmowane są do 19 maja, a zwycięzców konkursu poznamy 9 czerwca 2017 r. O fundusze mogą się ubiegać organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców Płocka. Do rozdania jest 80 000 zł, które pochodzą z darowizn PKN ORLEN oraz Basell Orlen Polyolefins. Formularze konkursowe dostępne są na stronie www.funduszgrantowy.plock.

Celem konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło” jest stworzenie dzieciom i młodzieży (w wieku 5-16 lat) możliwości aktywnego, atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wakacji w Płocku. Projekty powinny być skierowane do jak najszerszej grupy beneficjentów, bez ograniczania działań projektowych wyłącznie do podopiecznych organizacji wnioskującej o grant.

Fundacja czeka na projekty o szerokim oddziaływaniu społecznym i jak największej grupie beneficjentów projektu - bezpośrednich i pośrednich, o widocznych walorach edukacyjnych - stwarzających uczestnikom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudzania do rozwoju, rozszerzania zainteresowań, zwiększania wrażliwość na potrzeby innych, pogłębiania wiedzy i umiejętności praktycznych, a także do rozwijania talentów oraz pozwalających nawiązać nowe kontakty i zdobywać nowe doświadczenia. Ponadto, ważne będą projekty pozytywnie oddziałujące na wyrównanie szans, nowatorskie i niestandardowe, przewidujące zajęcia dla dzieci i młodzieży w formie codziennych spotkań.

W tegorocznej edycji wakacyjnego konkursu grantowego, na wniosek organizacji pozarządowych wprowadzono dwie kluczowe zmiany. Pierwsza z nich to możliwość organizacji atrakcji dla dzieci w niedalekiej odległości od Płocka, a druga to szansa na pozyskanie maksymalnych funduszy. Wartość projektu uzależniana jest jednak od jego skali i zaplanowanych działań.

Konkurs „Wakacje w Płocku na wesoło” po raz pierwszy Fundacja ogłosiła w 2012 r. Był on odpowiedzią na problem małej ilości stacjonarnych, zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci, które w wakacje nie wyjeżdżają poza Płock. Wakacyjny konkurs grantowy, co rocznie spotyka się z dużym zainteresowaniem nie tylko organizacji pozarządowych ubiegających się o dofinansowanie, ale także aktywnych płocczan zainteresowanych udziałem w projektach. W dotychczasowych 5 edycjach konkursu dofinansowanych zostało 30 projektów na łączną kwotą prawie ponad 330 tys. zł. W projektach tych udział wzięło ponad 9300 młodych płocczan.

Przypominamy, na wnioski konkursowe czekamy tylko do 19 maja!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundusz Grantowy dla Płocka
Miejsce: Fundusz Grantowy dla Płocka, Misjonarska 22 lok. 32, 09-402 Płock, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-05-10 do 2017-05-19
Organizator:

Fundusz Grantowy dla Płocka

Adres:

Misjonarska 22 lok. 32, 09-402 Płock, woj. mazowieckie

Tel.:

24 367 44 44

Faks:

24 367 44 44

E-mail:

koordynator@plock.eu

Www:

http://www.funduszgrantowy.plock.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • edukacja pozaformalna
  • młodzież
  • rekreacja
  • sport
  • wypoczynek letni, zimowy