Przejdź do treści głównej

Pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej

autor(ka): Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
2017-05-05, 16:10
archiwalne
Podmioty ekonomii społecznej mogą uzyskać atrakcyjne środki na rozwój i założenie działalności. Ponad 8,5 mln zł trafi do minimum 134 podmiotów z czterech województw. Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jest nowym pośrednikiem, który podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, upoważniającą do zarządzania funduszem pożyczkowym. PES będą mogły korzystać z programu przez 1,5 roku.

W ramach umowy podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego FRW dysponuje środkami na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i opolskiego. Niskooprocentowane wsparcie finansowe pochodzi z Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W ramach projektu dostępne są dwa rodzaje pożyczek. Pożyczka na start (dla PES działających do 12 miesięcy), w kwocie do 100 tys. zł, która oprocentowana jest na poziomie 1,75% (z możliwością obniżenia do 0,88%). Drugim produktem jest pożyczka na rozwój w wysokości do 500 tys. zł. Jej oprocentowanie uzależnione jest od kwoty finansowania. W przypadku pożyczek do 100 tys. zł jest to 1,75% (z możliwością obniżenia do 0,88%), natomiast powyżej tej kwoty oprocentowanie ustalone jest na warunkach rynkowych. Oprocentowanie pożyczek o wartości powyżej 100 tys. zł może jednak zostać obniżone do poziomu 1,75%, jeśli w ramach pożyczki zostanie utworzone minimum jedno miejsce pracy.

Środki można przeznaczyć m.in. na finansowanie rozpoczęcia działalności, zakup wyposażenia, maszyn, urządzeń, aparatów, środków transportu, pokrycie części kosztów zatrudnienia personelu, rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa, czy tworzenie nowych miejsc pracy. Dzięki projektowi wsparte zostaną minimum 134 podmioty.

Więcej informacji na www.frw.pl


Źródło: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
Data wydarzenia: od 2017-05-05 do 2017-12-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • ekonomia społeczna
  • wspieranie przedsiębiorczości