Przejdź do treści głównej

ORLEN zaprasza po stypendia zdolnych młodych chemików

autor(ka): Magdalena Przygońska-Kęska
2017-04-06, 12:06
archiwalne
Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” kontynuuje ogólnopolski program stypendialny „Mistrzowie Chemii”, skierowany do pasjonatów nauk przyrodniczych. Szansę na stypendium mają tegoroczni absolwenci gimnazjów, którzy chcieliby kontynuować naukę w Liceum w Toruniu lub Technikum Chemicznym w Płocku. Rekrutacja potrwa do 27 kwietnia.

Aplikacje do programu stypendialnego „Mistrzowie Chemii” mogą składać uczniowie z całej Polski, jednak warunkiem przyznania stypendium jest chęć kontynuowania edukacji w jednej z dwóch szkół współpracujących z Fundacją: Liceum Akademickim przy Zespole Szkół UMK w Toruniu oraz po raz pierwszy, w technikum w Zespole Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Z Liceum w Toruniu Fundacja współpracuje już od pięciu lat, w tym roku maturę będzie pisać drugi rocznik uczestników programu. Współpracę z płockim Technikum Fundacja inauguruje w tej edycji.

Stypendystami programu „Mistrzowie CHEMII” mogą zostać uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mają na swoim koncie pierwsze sukcesy w dziedzinie chemii i angażują się w działalność społeczną. W ramach stypendium przez cały okres nauki Fundacja pokrywa koszty związane z edukacją, m. in. zakup podręczników i pomocy szkolnych, udział w programie zajęć dodatkowych i pobyt w internacie wraz z wyżywieniem. Dodatkowo stypendyści otrzymują od Fundacji comiesięczne kieszonkowe na pokrycie osobistych wydatków związanych z nauką. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do programu „Mistrzowie Chemii” znajdują się w regulaminie programu dostępnym na stronie internetowej Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

Ogólnopolska rekrutacja do programu odbywać się będzie dwuetapowo. Do 27 kwietnia należy wypełnić formularz on-line dostępny na stronie www.orlendarserca.pl, a następnie wydrukować go i przesłać w wersji papierowej wraz z niezbędnymi dokumentami na adres Fundacji. Warunkiem koniecznym jest również złożenie aplikacji do Liceum Akademickiego w Toruniu lub Technikum Chemicznego w Płocku. Tegorocznych „Mistrzów Chemii” Fundacja wyłoni spośród uczniów, którzy złożyli aplikację on -line oraz pozytywnie przeszli proces rekrutacji do jednej z tych dwóch szkół.

„Mistrzowie CHEMII” to autorski program stypendialny Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” realizowany od 2012 roku. Za realizację programu Fundacja została dwukrotnie nagrodzona: w ogólnopolskim konkursie „Dobre stypendia 2013” w kategorii „Programy stypendialne firm” oraz w konkursie „Liderzy Świata Energii” w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Absolwenci programu mają też szansę na wsparcie swojej edukacji podczas studiów. Fundacja pomaga bowiem tym „Mistrzom Chemii”, którzy zdobyli indeks polskich uczelni na kierunkach związanych z chemią.

Wsparcie edukacji to jeden z priorytetów działalności Fundacji „ORLEN - DAR SERCA”. Poprzez programy stypendialne Fundacja pomaga także najzdolniejszym podopiecznym Rodzinnych Domów Dziecka, mieszkańcom Płocka i powiatu płockiego oraz dzieciom pracowników Grupy Kapitałowej PKN ORLEN. Fundacja wspiera również rozwój placówek oświatowych, a od kilku lat, wspólnie z PKN ORLEN współpracuje z płocką Filią Politechniki Warszawskiej.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: informacja prasowa
Data wydarzenia: od 2017-04-06 do 2017-04-27
Organizator:

Fundacja "ORLEN - DAR SERCA"

Adres:

Chemików 7, 09-411 Płock, woj. mazowieckie

Tel.:

22 778 08 51

E-mail:

fundacja@orlen.pl

Www:

http://www.orlendarserca.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • młodzież