Przejdź do treści głównej

Konkurs grantowy w projekcie "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2"

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl
2017-04-06, 07:25
archiwalne
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych ogłaszają konkurs grantowy w ramach projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2". Termin naboru wniosków: do 30 kwietnia 2017 r.,

Projekt dotyczy udzielenia wsparcia małym organizacjom, grupom samopomocowym oraz grupom nieformalnym z województwa lubelskiego. Podstawowym narzędziem wsparcia będą mikrodotacje, natomiast narzędziami wspomagającymi: szkolenia, doradztwo, animacja dla beneficjentów programu grantowego.

Celem głównym projektu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych z woj. lubelskiego w życie publiczne. Osiągnięcie celu głównego przyczyni się do minimalizowania problemu niewystarczającego wsparcia finansowego, szkoleniowego i animacyjnego dla lokalnych inicjatyw oddolnych oraz zaangażowanych w nie osób, co wpłynie na: zwiększenie roli inicjatyw nieformalnych, animowanie działań samopomocowych, wspieranie młodych ngo.

W ramach konkursu wspierane będą projekty obejmujące działania w dowolnej ze sfer pożytku publicznego oraz na rozwój młodych organizacji pozarządowych zarejestrowanych na terenie woj. lubelskiego.

O dotacje w łącznej kwocie 416.600 zł mogą ubiegać się organizacje i grupy nieformalne mające siedzibę na terenie woj. lubelskiego. Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść 5.000 zł.

Termin naboru wniosków: od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2017 r., do godziny 23:59.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach i spotkaniach informacyjnych prowadzonych przez Animatorów. Szczegółowy harmonogram spotkań.

11 kwietnia o godz. 17.00 w sali 104 w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3 odbędzie się jedno ze spotkań informacyjnych.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie www.lubelskielokalnie.lbl.pl


Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

Źródło: lubelskielokalnie.lbl.pl
Data wydarzenia: od 2017-04-06 do 2017-04-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • grupy nieformalne
  • inicjatywy oddolne
  • konkursy interdyscyplinarne
  • organizacje pozarządowe
  • społeczeństwo obywatelskie