Przejdź do treści głównej

Pomoc finansowa dla osób niepełnosprawnych ruchowo

autor(ka): Fundacja Poland Business Run
2017-04-05, 17:32
archiwalne
Od 3 do 28 kwietnia 2017 r. można zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, aby zostać jej podopiecznym i beneficjentem biegu. Fundacja pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, w tym także osobom po amputacji.

Fundacja Poland Business Run jest organizatorem największego charytatywnego biegu biznesowego, w formie sztafety. 3 września 2017 w siedmiu miastach Polski (Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku) wystartują pracownicy firm, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową, także osobom po amputacji.

Na jaką pomoc może liczyć niepełnosprawny? Fundacja pomaga w zakupie protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego, a także w dofinansowaniu rehabilitacji i konsultacji psychologicznych. Każda forma wsparcia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb konkretnej osoby.

– Pomoc, którą oferujemy jest kompleksowa. Chcemy, aby nasi podopieczni wrócili do sprawnego radzenia sobie z codziennymi sprawami, do pracy zawodowej oraz realizacji marzeń. I to się udaje. Często odwiedzają nas beneficjenci biegu, zmianę widać od razu – są uśmiechnięci i pełni planów na przyszłość – opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Poland Business Run w tym roku pobiegnie już szósty raz. Do tej pory pomoc uzyskało 118 osób. – Odkąd mam nową protezę nie boję się, że upadnę na ulicy. Odzyskałam poczucie bezpieczeństwa i nie czuję na każdym kroku barier, które mnie ograniczają. W sierpniu spełni się marzenie moje i mojej córki. Pojedziemy nad polskie morze – mówi z entuzjazmem Agnieszka Rundsztuk, beneficjentka Kraków Business Run 2016.

Aby zostać podopiecznym Fundacji, wystarczy wysłać pocztą tradycyjną komplet dokumentów wraz z załącznikami, które będą dostępne na stronie www.polandbusinessrun.pl od 3 kwietnia br. Przy przyjmowaniu zgłoszeń liczy się data stempla pocztowego. Wszystkie dokumenty rozpatrzy komisja oceny wniosków, która zostanie powołana przez zarząd Fundacji Poland Business Run. Na każde pytanie odpowiedzą specjaliści z działu wsparcia dyżurujący pod numerem tel. 504 485 979.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Poland Business Run
Data wydarzenia: od 2017-04-03 do 2017-04-28
Organizator:

Fundacja Poland Business Run

Adres:

Henryka Siemiradzkiego 17 2, 31-137 Kraków, woj. MA

E-mail:

biuro@polandbusinessrun.pl

Www:

http://polandbusinessrun.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami