Przejdź do treści głównej

Stypendia dla rodzin z dziećmi w ciężkim stanie klinicznym

autor(ka): Monika Pinkowska
2018-03-07, 13:20
archiwalne
Do 5 kwietnia 2018 roku mogą składać wnioski o stypendia rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym.

Program Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

Najbardziej potrzebującym rodzinom przyznajemy na okres jednego roku stypendium oraz pomoc w innych formach. Obecnie przystępujemy do realizacji VI edycji Programu. Wnioski o przyznanie stypendium na lata 2018/2019 przyjmujemy do dnia 5 kwietnia 2018 roku.

Szczegółowe informacje oraz dostęp do aplikacji umożliwiającej złożenie wniosku znajdują się na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
Data wydarzenia: od 2018-03-07 do 2018-04-05
Organizator:

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Adres:

Kościuszki 46, 40-048 Katowice, woj. SL

Tel.:

32 205 38 80

Faks:

32 445 37 54

E-mail:

spes@spes.org.pl

Www:

http://www.spes.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Dać odrobinę radości ~Bogdan Majos 21.03.2018, 05:05 Akcja bardzo potrzebna zwłaszcza gdy dotyczy dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców i opiekunów. Każda złotówka przekazana na ten cel nie zostanie zmarnotrawiona. O kosztach rehabilitacji i całodziennej opieki są bardzo wysokie. Bez tej pomocy wiele dzieci nie miałoby szans na chociażby częściowy powrót do zdrowia. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia
  • rodziny