Przejdź do treści głównej

Będzie kolejny nabór do Programu Działaj Lokalnie w powiecie tarnobrzeskim i stalowowolskim!

autor(ka): Dominika Latańska
2017-03-06, 17:26
archiwalne
Fundacja Fundusz Lokalny SMK ogłasza, że X edycja Programu Działaj Lokalnie przed nami! Fundacja zaprasza już dziś do zapoznania się z Programem oraz zapamiętaniem istotnych dat, którymi są: nabór wniosków – 18 kwietnia-18 maja 2017; spotkania informacyjne dot. konkursu – 18 kwietnia-10 maja 2017 (szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany do 10 kwietnia 2017); czas realizacji projektów – 1 czerwca-31 grudnia 2017.

Program „Działaj Lokalnie”. Jest to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (więcej o programie: www.dzialajlokalnie.pl ) realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (więcej o realizatorze: www.filantropia.org.pl ). Celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Realizacji Programu służy organizowanie konkursów grantowych, w ramach których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości.

„Ośrodek Działaj Lokalnie” przy Fundacji Fundusz Lokalny SMK wdrażany jest od 6 lat w ramach własnego programu „Lokalne Inicjatywy”. Jest on głównym filarem tego programu, bowiem oferuje całoroczne wsparcie dla lokalnych organizacji społecznych i grup nieformalnych, które inicjują społecznościowe i animacyjne działania w małych wspólnotach i społecznościach.

Tradycyjnie w ramach Ośrodka Działaj Lokalnie zorganizowane zostaną dwa szkolenia, po jednym w każdym z powiatów. Możliwa jest organizacja spotkania informacyjnego w gminie, pod warunkiem zgłoszenia się minimum 5 organizacji z danej gminy zainteresowanych szkoleniem oraz współfinansowaniem gminy „Ośrodka Działaj Lokalnie”. Mailowe konsultowanie wniosków możliwe jest jedynie przed ostatecznym złożeniem wniosku.

Gminy objęte konkursem: Gorzyce, Zaleszany, Zaklików, Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Bojanów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Grębów.

Kto może złożyć wniosek:

1. Organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (np. fundacje, stowarzyszenia);

2. Grupy nieformalne (GN), w których imieniu wniosek złoży wytypowana przez GN lokalna organizacja pozarządowa;

3. Grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL (po uzyskaniu wcześniejszej zgody Ośrodka Działaj Lokalnie).

Maksymalna kwota dofinansowania: dotacje będą przyznawane w maks. kwocie 6 000 zł.

Okres realizacji projektów: projekty będą mogły trwać minimalnie 3 miesiące a maksymalnie 6 miesięcy i będą mogły być realizowane pomiędzy 1 czerwca 2017 r. a 31 grudnia 2017 r.

Wnioski składać należy za pomocą generatora on-line znajdującego się na stronie: http://system.dzialajlokalnie.pl/

Tradycyjne, poza programem grantowym dla beneficjentów DL proponujemy udział w konkursach i inicjatywach Fundacji:

1. Konkurs "Opowiedz..." – ogólnopolski konkurs Działaj Lokalnie

2. Konkurs "Wolontariusz 2017" – lokalny konkurs Fundacji SMK

3. Konkurs "Lokalne inicjatywy 2017” – lokalny konkurs Fundacji SMK

W ramach Ośrodka Działaj Lokalnie wspieramy i integrujemy lokalnych liderów między innymi przez wyjazd studyjny. Co roku jesteśmy w innym miejscu, w 2016 r. padło na Stryszawę. Jak było? Zobaczcie sami: https://youtu.be/kQafWKbE0yU

Przykłady inicjatyw realizowanych w ubiegłych latach do zobaczenia i zainspirowania się pod linkiem: http://fundacjasmk.pl/index.php?option=com_content&view=categories&id=21&Itemid=116

Wkrótce regulamin i niezbędne dokumenty pojawią się na stronie Fundacji w zakładce Lokalne Inicjatywy à Działaj Lokalnie


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Fundusz Lokalny SMK
Miejsce: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, 37-415 Zaleszany, woj. podkarpackie
Data wydarzenia: od 2017-04-18 do 2017-05-18
Organizator:

Fundacja Fundusz Lokalny SMK

Adres:

Zbydniów 97, 37-416 Zbydniów, woj. PK

Tel.:

531 586 222

E-mail:

fundacjasmk@gmail.com

Www:

http://fundacjasmk.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • rozwój lokalny
  • wieś
  • wspólnoty i społeczności lokalne