Przejdź do treści głównej

Konkurs o stypendia dla wybitnie uzdolnionych matematycznie

autor(ka): Fundacja mBanku
2017-02-01, 15:10
archiwalne
Fundacja mBanku zaprasza organizacje pozarządowe do konkursu o stypendia dla wybitnie uzdolnionych matematycznie. Nabór wniosków potrwa do 5 marca br.

Z początkiem lutego rusza IV edycja programu stypendialnego „Mistrzowie matematyki”. W jego ramach stypendia otrzymać mogą wybitnie uzdolnieni matematycznie uczniowie, studenci a nawet młodzi naukowcy. Jest o co walczyć - w poprzednich edycjach fundacja ufundowała 400 stypendiów, przeznaczając na ten cel ponad 1 mln zł.

Stypendia Fundacji mBanku przyznane zostaną w tym roku po raz czwarty. W programie „Mistrzowie Matematyki”, który trwa od 2014 r., fundacja wsparła 400 stypendystów za pośrednictwem 17 organizacji pozarządowych. Wybitnie uzdolnieni mogli liczyć na stypendium w wysokości od 1 do 5 tys. zł rocznie. Łącznie na ten cel fundacja przeznaczyła już ponad 1 mln zł.

- W kraju mamy wiele talentów matematycznych, które - przy odpowiednim wsparciu - mają szansę rozwinąć się z korzyścią dla całego społeczeństwa. Sztuka polega na tym, aby skutecznie takie osoby zidentyfikować i dotrzeć do nich. Dlatego uruchamiamy czwartą edycję „Mistrzów matematyki” - mówi Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji. Fundacja mBanku zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe, które statutowo mogą prowadzić własny program stypendialny.

Stypendystami mogą zostać:

  • dzieci i młodzież szkolna;
  • studenci kierunków matematycznych;
  • doktoranci i młodzi naukowcy.

Nabór wniosków rozpoczyna się 1 lutego 2017 r. i potrwa do 5 marca br. Regulamin konkursu stypendialnego oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie mFundacja.pl, w zakładce „Stypendia”.


Źródło: Fundacja mBanku
Data wydarzenia: od 2017-02-01 do 2017-03-05
Organizator:

Fundacja mBanku

Adres:

Senatorska 18 lok. 4.2a, 00-082 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 438 23 18

Faks:

22 829 02 97

E-mail:

fundacja@mbank.pl

Www:

http://www.mbank.pl/o-nas/o-mbanku/fundacja/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież