Przejdź do treści głównej

Poradnik: Dotacja od administracji publicznej. Jak wypełnić formularz wniosku

autor(ka): RN, sklep.ngo.pl
2017-12-21, 17:16
poradnik z serii ABC III sektora
Piszesz wniosek o dotację do urzędu miasta, do gminy? Nie masz pewności, jak wypełnić formularz oferty (wniosku)? Zamów nasz poradnikowy e-book w sklep.ngo.pl!

„Dotacja od administracji publicznej. Jak wypełnić formularz wniosku?” to publikacja kierowana do stowarzyszeń (w tym klubów sportowych, stowarzyszeń zwykłych), fundacji, a także innych organizacji społecznych (kościelnych, spółdzielni socjalnych i spółek non profit), które mają prawo ubiegania się o publiczne pieniądze w postaci dotacji.

Na początku publikacji skupiono się na ogólnych zagadnieniach, wyjaśniając, kto i na co może dostać pieniądze i co oznaczają podstawowe terminy (takie jak np. „zlecanie zadań publicznych”), co znacznie ułatwia zrozumienie skomplikowanych formalności. Autor radzi jak z sukcesem wypełnić formularz wniosku o dotację – podaje przykłady i praktyczne wskazówki.

Poradnik ułatwia napisanie dobrego wniosku o dotację. Starając się używać języka przyjaznego i zrozumiałego, zadbano o to, by informacje były pełne i zgodne z najnowszymi zmianami w prawie.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis treści i wybrane fragmenty „Dotacja od administracji publicznej. Jak wypełnić formularz wniosku?”.

Jak zakupić?

Zamów poradnik w formacie pdfa on-line w sklepie internetowym ngo.pl >>

Wydanie III, 2017, 74 strony
Cena: 20,30 zł/1 egz.
Autorzy: Marcin Dadel
Stan prawny: 1.01.2017

Wydawca: Stowarzyszenie Klon/Jawor

UWAGA: Dostępna jest również II część poradnika dotycząca umowy i sprawozdania z realizacji dotacji - poradnik dostępny w formacie pdf tutaj >>

Zamów praktyczny zeszyt/notes ngo.pl lub pozarządową koszulkę – sprawdź ofertę: NOTESY, KOSZULKI.

***

Publikacja została wydana w serii ABC III SEKTORA. ABC to nowoczesne poradniki Stowarzyszenia Klon/Jawor dla stowarzyszeń i fundacji oraz osób zajmujących się działalnością społeczną. Inne tytuły z tej serii: „Pakiet startowy. Poradnik dla nowo powstałych organizacji”, „Mocni w promocji”, „Działalność odpłatna organizacji pozarządowych”.

 


Zapraszamy na pozarządowe zakupy. Kupując w sklep.ngo.pl wspierasz działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor i portal ngo.pl. Dziękujemy!
Organizator:

Stowarzyszenie Klon/Jawor

Adres:

Szpitalna 5 lok. 5, 00-031 Warszawa, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 10 2

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Recenzja ~Maciej Kunysz 30.12.2017, 12:34 Na początku chciałbym wyrazić uznanie za tak pomocną pozycję, ujmującą prostym językiem niezbędne informacje, dotyczące sposobu współpracy z jednostkami administracji publicznej jakimi są dotacje, a szczególnie jak właściwie wypełnić formularz oferty. . Do treści książki miałbym jedną uwagę dotyczącą załączników do ofert w otwartych konkursach ofert. Brak konieczności dołączania załączników wynikać będzie z: 1. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań jednoznacznie rozstrzyga 3 przypadki w jakich do oferty należy dołączyć załączniki. W odróżnieniu od oświadczeń jest to katalog zamknięty. 2. Żądanie od oferenta jakichkolwiek dodatkowych załączników bez podstawy prawnej jest rażącym naruszeniem prawa. 3. Akt rangi niższej (ogłoszenie o konkursie) nie może zmieniać, wprowadzać zmian do aktu rangi wyższej (rozporządzenie) bez jednoznacznej do tego delegacji. 4. Dodatkowo będzie miał tu zastosowanie art. 220 KPA (organ nie może żądać zaświadczeń jeżeli ma dostęp do elektronicznych baz danych - KRS, w pozostałych przypadkach organ musi podać podstawę prawną żądanych zaświadczeń lub oświadczeń). Konkludując załączniki, poza wymienionymi we wzorze oferty nie mogą być wymagane przez organ ogłaszający otwarty konkurs ofert. Stąd należy poddać korekcie zapisy na stronie: 23; 38; 39; 64 ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • współpraca z administracją