Przejdź do treści głównej

Aplikuj o dofinansowanie w „Europie dla obywateli”!

autor(ka): Monika Sługocka
2016-12-10, 00:45
archiwalne
materiał własny EDO
Do 1 marca 2017 roku samorządy, instytucje edukacyjne, kulturalne i badawcze, organizacje sektora pozarządowego oraz inne organizacje społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie projektów w unijnym programie "Europa dla obywateli". Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjnych, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie grantu!

Program „Europa dla obywateli” przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji edukacyjnych, kulturalnych i badawczych, sektora pozarządowego oraz innych organizacji społeczeństwa obywatelskiego nienastawionych na zysk. Ma na celu wspieranie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz angażowanie obywateli i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w proces integracji europejskiej.

Do kogo adresowany jest program?

O dofinansowanie w ramach dwóch komponentów – Pamięć europejska i Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie, mogą aplikować:

 • samorządy i podlegające im jednostki (np. szkoły, biblioteki, domy kultury),
 • instytucje i organizacje posiadające osobowość prawną, nienastawione na zysk, działające na terenie 28 państw członkowskich Unii Europejskiej i 5 państw spoza UE (Serbia, Macedonia, Albania, Czarnogóra oraz Bośnia i Hercegowina).

Buduj partnerstwa!

W większości działań proponowanych w ramach programu, wymagany jest udział co najmniej jednego partnera zagranicznego. W Komponencie 1. Pamięć europejska, gdzie międzynarodowe partnerstwo nie jest wymagane, konieczne jest wykazanie europejskiego wymiaru projektu. Oprócz partnerów zagranicznych należy pamiętać o partnerach lokalnych – zrównoważenie wymiaru europejskiej i krajowego jest niezwykle ważne, a odpowiedni dobór organizacji partnerskich znacznie podniesie wartość merytoryczną projektu.

Struktura programu – czyli kto i na jakie działania może otrzymać dofinansowanie?

Program dzieli się na wspomniane już wcześniej dwa komponenty, w których z kolei zawierają się cztery działania:

 • Pamięć europejska - warsztaty, seminaria, działania artystyczne i edukacyjne związane z najnowszą historią Europy -> dowiedz się więcej
 • Partnerstwo miast - kilku - lub kilkunastodniowe spotkania przedstawicieli władz lokalnych i obywateli -> dowiedz się więcej
 • Sieci miast - długofalowe projekty współpracy samorządów i organizacji wokół wspólnego tematu -> dowiedz się więcej
 • Projekty społeczeństwa obywatelskiego - kilkunastomiesięczne projekty NGO i innych organizacji i instytucji -> dowiedz się więcej

Przyjdź na spotkanie i zwiększ swoje szanse na otrzymanie dofinansowania!

W związku ze zbliżającym się naborem wniosków, którego termin zakończy się 1 marca 2017, zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych w 4 miastach Polski. W styczniu będzie się można z nami spotkać w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. Celem spotkań jest przybliżenie przedstawicielom NGO i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie UE „Europa dla obywateli”. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się również o priorytetach programu, omówione zostaną także najczęściej popełniane błędy podczas przygotowania aplikacji. Będzie to również okazja do spotkania się z beneficjentami programu i rozmowy o dofinansowanych projektach.

Zapisz się już dzisiaj!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami! www.europadlaobywateli.pl


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Strona programu
Miejsce: Cała Polska
Data wydarzenia: od 2016-12-10 do 2017-03-01
Organizator:

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli"

Adres:

Aleje Ujazdowskie 41, 00-540 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

224476116

E-mail:

edo@iam.pl

Www:

http://www.europadlaobywateli.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
 • edukacja kulturalna
 • edukacja obywatelska
 • historia
 • partnerstwa międzynarodowe
 • partnerstwo
 • wielokulturowość
 • współpraca międzynarodowa
 • współpraca z administracją