Przejdź do treści głównej

Nasze morze. Szwedzkie granty na współpracę w Regionie Morza Bałtyckiego

autor(ka): Serwis Samorządowy PAP
2016-03-01, 18:02
archiwalne
źródło: http://www.freeimages.com/profile/colinbroug
(PAP) Do 14 kwietnia 2016 można składać wnioski w konkursie na finansowanie współpracy w Regionie Morza Bałtyckiego. Maksymalne dofinansowanie wynosi 500 tys. koron szwedzkich.

Instytut Szwedzki ogłosił konkurs grantowy na finansowanie współpracy w Regionie Morza Bałtyckiego. Granty mają być wykorzystywane do inicjowania nowej współpracy lub poszerzania już istniejącej w Polsce, Rosji, Estonii, na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Białorusi, a także w niektórych przypadkach w Mołdawii i Gruzji.

„W skład partnerstw mogą wchodzić takie instytucje jak: władze lokalne, regionalne, rady rozwoju regionalnego oraz rady gmin i okręgów, agencje rządowe, instytucje edukacji wyższej i instytuty badawcze, organizacje biznesowe i handlowe, spółki, organizacje pozarządowe i organizacje międzyrządowe” – poinformowało w komunikacie Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Warmii i Mazur.

Partnerstwo musi angażować minimum trzy kraje, które kwalifikują się do finansowania, a główny wnioskodawca musi pochodzić ze Szwecji. Maksymalne dofinansowanie wynosi 500 tys. koron szwedzkich. Ważne jest, aby projekt podejmował wyzwania ujęte w jednym z następujących dokumentów – Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego, Partnerstwo Wschodnie, Bałtycki Plan Działań HELCOM lub był zgodny z dążeniami do bliższego partnerstwa z innymi krajami Regionu Morza Bałtyckiego, w tym Rosji.

Konkurs na 2016 rok będzie dotyczył następujących ogólnych tematów: region ekologicznie zrównoważony, zrównoważony wzrost, wyzwania dla regionu.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach:

https://si.se/verksamhetsomraden/stipendier-och-bidrag/projektinitiering/

https://si.se/ny-utlysning-inom-projektinitiering-oppen/

Źródło: Biuro Prasowe Warmii i Mazur


Data wydarzenia: od 2016-03-01 do 2016-04-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • ekologia, środowisko
  • partnerstwa międzynarodowe
  • rozwój regionalny
  • zrównoważony rozwój