Przejdź do treści głównej

„Zachować pamięć” - dotacje na polsko-niemieckie projekty w miejscach pamięci terroru hitlerowskiego

autor(ka): Dorota Bastos
2016-11-30, 10:45
archiwalne
Fot. RonPorter, pixabay.com, CC0
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) wspiera w specjalnym programie dotacji "Zachować pamięć" polsko-niemieckie i trójstronne projekty w miejscach pamięci terroru hitlerowskiego w Polsce i w Niemczech. Termin składania wniosków: 15 lutego 2017 roku.

Celem programu dotacji "Zachować pamięć" jest umożliwienie większej ilości młodzieży z Polski, Niemiec i ewentualnie kraju trzeciego wspólnego odwiedzenia miejsc pamięci hitlerowskiego terroru. Chcemy, aby nauczyciele, opiekunowie grup oraz młodzi ludzie podejmowali problematykę narodowego socjalizmu nie tylko poprzez wizytę w miejscu pamięci, ale także, aby korzystali z oferty pedagogicznej tego miejsca lub wyspecjalizowanych placówek edukacyjnych zajmujących się zagadnieniami nazizmu. Projekty te mają dać uczestnikom okazję do intensywnej i pogłębionej analizy treści związanych z narodowym socjalizmem.

Dotowane spotkania mają na celu umożliwienie młodzieży uczenia się z historii na rzecz wspólnej europejskiej przyszłości. Rozumiane są więc także jako wkład we wzajemne poznawanie się i porozumienie narodów.

Dla kogo?

Program skierowany jest do młodych ludzi z Polski, Niemiec i ewentualnie trzeciego kraju, chcących wspólnie odwiedzić wybrane miejsce pamięci i intensywnie zająć się tematyką narodowego socjalizmu.

Wnioski o dotacje mogą składać szkoły, grupy młodzieżowe oraz organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą.

Jakie projekty mogą otrzymać dotację?

Przyznajemy dotacje na spotkania w Polsce i Niemczech, podczas których młodzi ludzie z Polski, Niemiec i ewentualnie trzeciego kraju wspólnie zrealizują projekt w miejscu pamięci.

Miejscami pamięci w rozumieniu programu „Zachować pamięć” są miejsca upamiętnienia ofiar terroru hitlerowskiego, znajdujące się na terenie byłych gett, więzień, ośrodków eutanazji, miejsc masowych zbrodni, obozów pracy, obozów koncentracyjnych i obozów zagłady.

Kryteria programu dotacji, formularz wniosku o dotację PNWM, uzupełniający formularz w wersji online oraz dalsze informacje na temat programu „Zachować pamięć” znajdą Państwo na stronie

http://www.pnwm.org/dotacje/zachowac-pamiec/zachowac-pamiec-2017/

http://www.dpjw.org/projektfoerderung/wege-zur-erinnerung/

Termin składania wniosków

Wnioski o dofinansowanie projektów, które odbędą się w 2017 roku, należy złożyć najpóźniej do 15 lutego 2017 roku.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Data wydarzenia: od 2016-11-30 do 2017-02-15
Organizator:

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • historia
  • młodzież
  • współpraca międzynarodowa