Przejdź do treści głównej

Konkurs grantowy programu RITA - Przemiany w regionie

autor(ka): Ewa Sobiesak
2016-02-04, 13:26
archiwalne
http://www.sxc.hu/photo/1166357
Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków do konkursu grantowego programu RITA - Przemiany w regionie. Wnioski w edycji wiosennej można składać do 15 marca, do godz. 16.00.

Program RITA - Przemiany w regionie jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji (FED). Celem programu jest wsparcie demokratycznych i systemowych przemian w krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej, poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem w tym zakresie, oraz udział w kształtowaniu nowych liderów i elit zdolnych do działania na rzecz demokracji, gospodarki rynkowej oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Program obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan. Dofinansowanie ze środków programu mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje powołane na podstawie umów państwo-kościół i może ono dotyczyć wyłącznie współpracy z podmiotami i osobami z ww. krajów.

Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie najlepszych projektów realizowanych wspólnie przez partnerów z Polski oraz z co najmniej jednego z krajów objętych programem. Projekty powinny przyczyniać się do przemian demokratycznych i systemowych w krajach objętych programem i poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem transformacji dotyczyć następujących sfer: problemy społeczne, socjalne; edukacja i wychowanie; rozwój przedsiębiorczości; dziedzictwo kulturowe; rozwój i wsparcie trzeciego sektora; rozwój i wsparcie samorządu lokalnego; rozwój niezależnych i nowoczesnych mediów.

Wysokość dofinansowania jednego projektu maksymalnie do 40.000 zł.

Minimalny wkład własny: 15% całej wartości projektu (w postaci wkładu finansowego, rzeczowego lub osobowego).

Harmonogram składania wniosków w 2016 roku:

 • edycja wiosenna - 15 marca 2016
 • edycja jesienna - 14 października 2016.

Wnioski należy składać wyłącznie poprzez generator (nie wymagamy wersji papierowych). Szczegóły dotyczące warunków ubiegania się o dotacje znajdują się regulaminie konkursu (w załączniku) oraz na stronie programu www.programRITA.org

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące zasad udziału w konkursie grantowym programu RITA – Przemiany w regionie. Przed zamknięciem naboru w edycji wiosennej otwartego konkursu odbędą się trzy spotkania:

 • 10 lutego, Łódź, godz. 13-15, Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73 w Łodzi, www.ferso.org
 • 12 lutego, Gdańsk, godz. 13-15, Krytyka Polityczna, Świetlica w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, (II piętro) w Gdańsku, www.krytykapolityczna.pl/kluby/trojmiasto
 • 2 marca, Warszawa, godz. 12-14, Fundacji Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11 w Warszawie, www.fed.org.pl

Prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w wybranym spotkaniu najpóźniej dzień przed jego terminem na adres (liczba miejsc ograniczona).


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Program RITA
Data wydarzenia: od 2016-02-04 do 2016-03-15
Organizator:

Fundacja "Edukacja dla Demokracji"

Adres:

Nowolipie 9/11 lok. użytk. 5, 00-150 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

603 375 602

Faks:

22 635 40 06

E-mail:

rita@fed.org.pl

Www:

http://www.edudemo.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
 • edukacja
 • inicjatywy oddolne
 • przedsiębiorczość
 • społeczeństwo obywatelskie
 • wspieranie organizacji
 • współpraca międzynarodowa
 • współpraca z administracją