Przejdź do treści głównej

Konkurs grantowy programu RITA – Przemiany w regionie, edycja jesienna

autor(ka): Ewa Sobiesak
2015-09-16, 15:24
archiwalne
fot. sxc.hu
Fundacja "Edukacja dla Demokracji" zaprasza do składania wniosków w konkursie grantowym programu RITA - Przemiany w regionie. Na wnioski w edycji jesiennej konkursu czekamy do 15 października do godz. 16. Dofinansowanie mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce organizacje pozarządowe na wspólne projekty z partnerami z następujących krajów: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan.

Program obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan. Dofinansowanie ze środków programu mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje powołane na podstawie umów państwo-kościół i może ono dotyczyć wyłącznie współpracy z podmiotami i osobami z ww. krajów.

Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie najlepszych projektów realizowanych wspólnie przez partnerów z Polski oraz z co najmniej jednego z krajów objętych programem. Projekty powinny przyczyniać się do przemian demokratycznych i systemowych w krajach objętych programem i poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem transformacji dotyczyć następujących sfer: problemy społeczne, socjalne; edukacja i wychowanie; rozwój przedsiębiorczości; dziedzictwo kulturowe; rozwój i wsparcie trzeciego sektora; rozwój i wsparcie samorządu lokalnego; rozwój niezależnych i nowoczesnych mediów.

Wysokość dofinansowania jednego projektu maksymalnie do 40.000 zł.

Składanie wniosków możliwe jest wyłącznie poprzez generator wniosków FED dostępny na stronie http://formularze.fed.org.pl. Przypominamy, że jedna organizacja może mieć tylko jedno konto w generatorze. Zanim stworzysz konto upewnij się, czy Twoja organizacja nie startowała w ciągu tego roku w żadnym konkursie grantowym FED. Jeśli Twoja organizacja ma już konto - pamiętaj o zaktualizowaniu danych organizacji przed zarejestrowaniem wniosku.

Termin składania wniosków to 15 października 2015 r. (godz. 16:00).

Szczegółowe informacje o zasadach konkursu dostępne są w regulaminie oraz na stronie programu RITA.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dn. 5 października o godz. 11 w siedzibie Fundacji Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11 w Warszawie (prosimy o przesłanie potwierdzenia chęci udziału na mail: - liczba miejsc ograniczona!).


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Program RITA
Data wydarzenia: od 2015-09-17 do 2015-10-15
Organizator:

Fundacja "Edukacja dla Demokracji"

Adres:

Nowolipie 9/11 lok. użytk. 5, 00-150 Warszawa, woj. mazowieckie

Www:

http://www.edudemo.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • demokracja
  • działalność międzynarodowa
  • edukacja obywatelska
  • partnerstwa międzynarodowe
  • współpraca międzynarodowa